Pinterest İle Web Sitesi Trafiğini Arttırmanın Yolları

865 0

Pinterest ile web sayfası trafiği yükseltme yöntemleri, web sitesi ile Pinterest kullanımını birbirleri ile entegre hale getirmekten geçer. Bireyin yaptığı iş veya firması ile ilgili oluşturduğu web sitesi içeriklerine paralel, görsel paylaşımları Pinterest’te yapması sağlanır. Web adresinde yer alan görseller üzerinden, Pinterest adresine yönlendirme yapılması, Pinterest üzerinde yer alan görseller üzerinden web sitesine ziyaretçi çekilmesini sağlar. Web sitesi adresinde yer alan görseller, Pinterest düğmelerinin eklenmesi ile entegre işlemi yapılır. Bu yol ile Pinterest görsellerine bakanlar web adresine, web adresi içeriklerine bakanlar Pinterest adresine yönlendirilirler. Facebook kayıtlı, kurumsal, kaliteli görselli Pinterest ile web sitesi trafiği arttırma, Pinterest kaydet düğmesiyle web sitesi trafiği arttırma hakkında bilgiler alt başlıklardan öğrenilirler.

Facebook Kayıtlı Pinterest İle Web Sitesi Trafiğini Arttırma

Facebook tanımlı Pinterest ile web sayfası trafiği yükseltme işlemi için web sitesine ait başlık ve web sitesi ismi ile Facebook sayfası açılışı yapılması sağlanır. Açılan web sitesi ismi başlıklı Facebook adresi bilgileri üzerinden Pinterest kullanıcı kaydı gerçekleştirilir İşlem için izlenen adımlar şu şekilde sıralanırlar:

 • İnternetten “https://www.facebook.com” adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfada yer alan boşluklara, Facebook kullanıcı şifresi ve e-posta adresi yazılıp, “giriş yap” kutucuğuna tıklanır.
 • İşlem ile açılan profil sayfasının sağ üstünde bulunan üç nokta imgesine tıklanır.
 • Açılan yeni sayfada yer alan “sayfa” başlığına tıklanır. Sonraki ekranda “oluştur” başlığına tıklanır.
 • Açılan ekran boşluğuna sayfanın “kişisel blog” veya “hizmet” amaçlı açılış seçeneklerinden biri yazılıp, “devam” kutucuğuna tıklanır.
 • İşlem ile açılan sayfa boşluğuna web sitesi adına veya web sitesi açılan firmaya, işe ait olan isim başlığı yazılıp, “devam” kutucuğuna tıklanır.
 • Yeni açılan sayfa boşluğuna web sitesi adresi yazılıp, “kaydet” kutucuğuna tıklanır.

Bu işlem ile web sitesi ile ilişkili başlık üzerinden Facebook sayfa adresi yaratılıp, bu Facebook adresi ile entegre şekilde Pinterest adresi açılışı sağlanır. Yöntem sayesinde Facebook sayfasında yer alan web sitesi ilişkili kullanıcı başlığının aynı ismi ile Pinterest’te kullanıcılar tarafından görüntülenme ve web sitesine yönlendirilme yapılma sağlanır. Web adresi ilişkili Fecebook sayfası ile Pinterest oluşturulması hakkında bilgi alt başlıktan öğrenilir.

Kurumsal Pinterest İle Web Sitesi Trafiğini Arttırma

Kurumsal Pinterestle web sayfa trafiği yükseltme işleminde izlenen adımlar şu şekilde sıralanırlar:

 • İnternetten “https://tr.pinterest.com” adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfada yer alan “Facebook ile devam et” başlığına tıklanır.
 • İşlem ile Facebook kullanıcı adı üzerinden Pinterest kullanıcı kaydı oluşturulur.

Bu yöntem sayesinde kişinin Facebook’ta web sitesi firma adı veya iş seçeneği ile ilgili kayıt sağladığı başlık üzerinden, Pinterest kullanıcı adı belirlenir. Yapılan paylaşımlar sırasında, diğer kullanıcılar tarafından görüntülenen kişi bilgisi, web sitesi ile ilişkili firma adı ile sağlanır. Bu işlem görsel paylaşımlarını beğenenlerin, kullanıcı adını görüntülemelerini ve kolaylıkla aynı adlı web sitesi için arama yapmalarını sağlar. Yapılan aramalar etkisiyle Pinterest ile web sitesi trafiğini arttırma koşulları sağlanır.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Pinterest Kaydet Düğmesiyle Web Sitesi Trafiği Arttırma

Pinterest kaydet seçeneği web sayfası trafiği yükseltme işlemi için izlenen adımlar şu şekilde sıralanırlar:

 • İnternetten, “https://developers.pinterest.com/tools/widget-builder/?typ” adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfada yer alan balıklardan, “Save Button” başlığına tıklanır.
 • Ekrana gelen seçim alanlarının ilkinden “one ımage” başlığına tıklanıp, seçim yapılır.
 • İkinci seçim boşluğuna, kullanıcıların kaydetmesine izin verilecek ve web sitesi ile entegre edilecek görsele ait adres bilgisi yapıştırılır.
 • Entegre işleminde kullanılacak olan dil, sonraki başlık seçimlerinde yer alan başlıklardan dilenen tıklanarak seçilir.
 • Sonraki boşluğa web sitesi adresi yazılır.
 • Bir sonraki boşlukta yer alan seçim başlıklarından, kaydet butonunun resmin altında veya üstünde olması seçeneklerinden tercih edilen, tıklanarak işaretlenir.
 • Adımların sonunda ekranda yer alan “kaydet” kutucuğuna tıklanır.

Bu işlem ile görselin hem web sitesinde hem de Pinterest’te paylaşımı sağlanırken, kullanıcıların beğendikleri resmi kaydetmeleri ve resim üzerinden web sitesine giriş yaparak inceleme sağlamları hedeflenir.

Kaliteli Görselli Pinterest İle Web Sitesi Trafiği Arttırma

Kaliteli fotoğrafla Pinterest ile web sayfa trafiği yükseltme işlemi için yukarı işlemler ile web adresi üzerinden entegre edilmiş fotoğraflar paylaşımı sırasında, filtreler ile düzenlenen görsellerin seçilmesi sağlanır. Entegre edilmiş olarak paylaşım öncesi, Pinterest ile kullanıcılara sunulacak olan fotoğraflar kaliteli görsel boyut, renk ve ışık seçeneklerinde düzenlenir. Fotoğrafların çekildiği konsept ve mekan web adresinde iletilen iş veya firma içeriği ile uyumlu olmalıdır. Kullanılan objelerin, renklerin eve fotoğrafta yer alan ürünlerin kalitesi, fotoğraf kalitesini belirler. Kaliteli görsel paylaşımı ile Pinterest üzerinden yüksek beğeni ve kaydetme işlemleri alınarak, görsel üzerinden Pinterest ile web sitesi trafiğini arttırma koşulları sağlanır.

Pinterest İle Web Sitesi Trafiğini Arttırmanın Yolları

Pinterest ile web sayfası trafiği yükseltme yöntemleri, web sitesi ile Pinterest kullanımını birbirleri ile entegre hale getirmekten geçer. Bireyin yaptığı iş veya firması ile ilgili oluşturduğu web sitesi içeriklerine paralel, görsel paylaşımları Pinterest’te yapması sağlanır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

  Yorum Gönder