Instagram Etkileşimi Arttırma Tüyoları

2162 1

İletişim daima gelişen ve kendini yenileyen bir olgudur. İletişimin olamadığı yerde hayat nerdeyse durur diyebiliriz. Çağımızda gelişen teknolojiyle birlikte internet kavramı hayatımıza girmiştir.

İletişim sürekli kendi türleriyle bir gelişim ve etkileşim halindedir. Örnek vermek gerekirse iletişim teknolojileri alanında yapılan her çalışma pazarlama alanında da değişim ve gelişim yaratmıştır. İletişim teknolojilerin dijitalleşmesi pazarlamayı da geleneksel kalıplardan çıkarıp dijital bir alana dönüştürerek daha hızlı ve pratik bir boyut kazandırmıştır. Yine başka örnek ve konumuz olan Instagram da aynı şekilde iletişim alanın her anlamda değişime uğraması ve kitle iletişim kavramını kazanmasıyla meydana gelmiş bir yeniliktir.

Instagram, internet kavramıyla hayatımızda var olmaya başlayan sosyal medyanın en popüler alanlarından biridir. Hatta bugün, 2019’larda en çok kullanılan sosyal medya platformu demekle abartmış sayılmayız.

Instagram’ın bu kadar yaygın bir platform olarak kullanımı çok yeni iş veya sosyal bir alan yaratmıştır. Örnek vermek gerekirse bugün reklam veren firmalar sosyal medya araçlarından en çok Instagram’ı tercih etmektedir. Instagram sayesinde bireysel ve kurumsal anlamda çok yüksek ücretler de kazanılabilmektedir.

Bu denli önemli bir platformu etkin kullanmak ve daha fazla verim almayı sağlamak bazı stratejiler gerektirir. Bu stratejilere diğer adıyla tüyolara örnekler vererek sizlerin istediğiniz takipçi veya kazancı sağlamakta yardımcı olacağız.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.
 • Kişi veya kurumunuza en uygun profili oluşturun. Bu konuda gerçekçi ve net olmak sizi ileriye dönük olarak daha sağlam bir yere konumlandıracaktır.
 • Paylaşım sıklığınızı dikkat ve özen gösterin. Ne çok paylaşım yaparak takipçileriniz bunaltın ne de kendinizi unutturun.
 • Sizle aynı alanada hizmet veren markaları takip eden kişileri takip edin. Böylelikle hazır bir kitleye ulaşmış olursunuz.
 • Farklı tarzlarda paylaşımlar yapın. Hikaye atın, fotoğraf ve video paylaşın, ilgili çekici içerikleri arttırın.
 • Sitenize yorum yapanlara cevap vererek veya direkt mesajla takipçilerinize İletişime geçerek ilgiliyi arttırabilirsiniz.
 • Eğer hedefinize uyuyorsan diğer hesaplarla işbirliği yapın ve etkileşimi arttırın. Bugün özellikle de birçok Instagram fenomeni diğer hesapların paylaşımlarına yorum yaparak bilinirliliğini arttırmaktadır.
5

Instagram Etkileşimi Arttırma

İletişim daima gelişen ve kendini yenileyen bir olgudur. İletişimin olamadığı yerde hayat nerdeyse durur diyebiliriz. Çağımızda gelişen teknolojiyle birlikte internet kavramı hayatımıza girmiştir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
3 (1 Oy)

  Yorum Gönder

  suzi🇹🇷❤️

  suzi___d 09/11/2019