Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

827 0

Her anımız kıymetlidir. Güzel anlarımızı ölümsüzleştirmek, hayatımıza renk katmak, kimi zaman bir şey anlatırken yani hayatımızda duygu ve düşün ve anılarımız yansıması olan fotoğraflar hiç şüphesiz her insanın önem verdiği nesnelerdir.

Fotoğraflar eski zamanlarda sadece onlar için özel yapılan birtakım şeffaf dosyalarda arşivlenirdi. Ama artık günümüzde dijital ortamda istediğimiz fotoğrafları kaybolma, yırtılma veya zarar görme ihtimali olmadan muhafaza edebilmekteyiz.

Fotoğraflar, sayısı her geçen gün artan fotoğraf stoklama siteleriyle ücretli veya ücretsiz stoklanmaktadır.

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri Nelerdir?

Fotoğraf bir anlatı unsuru olduğundan bir konu hakkında bilgilendirme yaparken veya bir anımız paylaşırken mutlaka fotoğrafların güçlü anlatım özelliklerine ihtiyaç duyarız. Bir konuya uygun bir fotoğraf desteğine ihtiyaç duyduğumuz kimi zaman anlatımızı destekleyen en iyi kareyi bulmak veya fotoğraflamak gerekir. Fotoğraflama her zaman sanıldığı bir konu değil uzmanlık isteyen bir daldır.

Bir fotoğrafı bulmak konusu da ayrı bir zaman ister. İşte bu sorunlarımız karşında bizim en büyük yardımcımız olan fotoğraf stokları artık günümüzde gittikçe yaygınlaşan bir dijital iş olmaktadır. Uzman fotoğraf sanatçıları tarafından çekilmiş fotoğraflar başlıklar, temaları ve kavramlara ayrılarak saklanmaktadır. Bizler bir tıkla bu sitelerden ücretli veya ücretsiz yararlanabiliriz. Stok fotoğraf siteleri normalde telif hakkı gerektiren fotoğraf eylemini yasal olarak gerçekleştirmektir. Bazı siteler fotoğraf alma hizmetini ücretsiz de sunmaktadır.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri Listesi

Ücretsiz stok fotoğraf hizmeti veren bazı önemli siteleri sizlerin kolaylıkla fotoğraf ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olmak için listeledik.

1-Clip Canvas

Hem ücretli hem ücretsiz fotoğraf stok sitesi Clip Canvas en çok kullanılan stok fotoğraf sitelerindendir.

2-Life of Vids

Kalite çözünürlük stok video barındıran Life of Vids birçok site arasında en çok güven veren sitelerdendir.

3-The Stocks

Tek bir platform üzerinden arama yapılan ve dünyada en çok kullanılan ücretsiz stok fotoğraf sitesidir.

4-Superfamous

Doğa ve manzara fotoğrafları için en iyi sitelerden olan Superfamous sizle için iyi bir tercih olmaya daima adaydır.

5-Pexels

6-Pixabay

5

Ücretsiz Stok Fotoğrafları

Her anımız kıymetlidir. Güzel anlarımızı ölümsüzleştirmek, hayatımıza renk katmak, kimi zaman bir şey anlatırken yani hayatımızda duygu ve düşün ve anılarımız yansıması olan fotoğraflar hiç şüphesiz her insanın önem verdiği nesnelerdir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
5 (1 Oy)

    Yorum Gönder