Google Ads’te Kendi Markamıza Reklam Vermeli Miyiz?

541 0

Google Ads’te kendi markamıza reklam vermek, marka bilinirliğini arttıran ve marka için olumlu sonuç doğuran bir eylemdir. Google Ads’te kendi markasına reklam vermesi için bazı nedenler bulunmaktadır. Örnek vermek gerekir ise; rakip firmalar tarafından reklam kampanyalarının olumsuz etkilenmemesi, SEO çalışmalarının yanlış bir strateji ile negatif etkilememesi, kampanya duyurularının anlık olarak yapılabilmesi ve istenildiği zaman güncellenebilmesi, daha fazla kitleye ulaşabilmesi için kendi markasına reklam vermesi gerekmektedir. Bu sayede arama sonuçlarında markanın reklam kampanyaları daha üst sıralara çıkabilmektedir. Ayrıca hedef kitlenin yanı sıra potansiyel hedef kitleye de ulaşabilmek mümkün olmaktadır.

Organikte Çıkarken Google Ads’te Kendi Markamıza Neden Reklam Vermeliyiz?

Organikte çıkarken Google Ads’te kendi markasına reklam verme durumu oldukça doğru bir hamledir. Google’ın reklam politikalarına bakıldığında; kişinin markasına rakip firmaların da reklam verebilmesi mümkündür. Bu durumun önünün alınmasının istenmesi durumunda ise Trademark olunması gereklidir. Dolayısı ile marka aramalarında satış kaybetme olasılığının azaltılması gereklidir. Çünkü rakip firmalar kampanya yaptıkları dönemlerde, diğer firmaların üzerine reklam vermektedirler. Bu yüzden bu durumun önüne geçilmesi gerekmektedir.

Aramalarda İlk Sıralarda Olunmaması Durumunda Bu Açık Nasıl Kapatılır?

Google aramalarında alt sıralarda olma açığının kapatılması için yapılabilecekler arasında yanlış stratejilerin düzeltilmesi bulunmaktadır. Google Ads’te kendi markasına reklam vermesi de bu açığı kapatabilecek durumlardan biridir. Marka SEO çalışmalarını yanlış uygulaması sonucu eğer sıralamada daha alt sıralarda ise; bu durumda kendisini daha üst sıralara çıkartabilecek bazı stratejiler uygulamalıdır. Bunun için de kendi markasına reklam vermesinin herhangi bir olumsuzluğu bulunmamaktadır.

Kampanya Duyurularını Daha Hızlı Yaymak İçin Google Ads’te Kendi Markamıza Reklam Vermeli Miyiz?

Daha sık kampanya duyurusu yapabilmek için Google Ads’te kendi markasına reklam vermek yapılabileceklerden biridir. Çünkü SEO çalışmalarını olumsuz etkilememek için devamlı olarak web sitesinde site başlığı değiştirilememektedir. Bu durum web sitesini olumsuz etkileyebilmektedir. Dolayısı ile de web sitesinde bütün kampanya duyurularını yapabilmek için alternatif bir yöntem gerekmektedir. Kendi markasına reklam vererek arama sonuçlarında kampanya duyurularının çıkmasını sağlayabilmektedir. İstediği mesajı verebileceği gibi istediği zaman da gerekli güncellemeleri yapabilmektedir.

Offline Reklamlar İle Google Ads’te Kendi Markasına Verilen Reklamları Desteklemek Mümkün Müdür?

Offline reklamlar ile verilen mesajları Google Ads’te kendi markasına reklam vererek desteklemek gerekmektedir. TV, dergi, gazete ve billboard gibi offline reklamların verildiği platformlarda reklam verilmesi gerekmektedir. Bu platformlar için hazırlanmış olan reklamlara ek olarak da Google Ads’te kendi markasına reklam vererek eğer offline reklamlar ile aynı mesajı verir ise; bu sayede markasını da olumlu etkilemiş olmaktadır Farklı platformlarda aynı mesajı veren birçok reklamın olması, daha fazla kullanıcıya doğrudan ulaşabilmeyi sağlamaktadır. Bu yüzden dijital platformlardaki reklamlara da offline reklamlar kadar önem verilmelidir.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Google Ads’te Kendi Markamıza Reklam Verdiğimizde Reklamlar Nerede Görünür?

Google Ads’te kendi markasına verilen reklamların görüntülendiği yerler aşağıda verilmiştir:

  • Google aramada veya diğer Google arama ağı sitelerinde görebilmek mümkündür. Google Play, Google Alışveriş, Google Haritalar gibi arama ağı sitelerinde; arama sonuçlarının yanında, üstünde veya altında görülebilmektedir. Ayrıca Google arama ağı iş ortaklarının web sitelerinde arama sonuçları ile beraber görülebilmektedir.
  • Google Ads’te kendi markasına reklam vermesi durumunda; müşterilerinin ziyaret ettikleri web sitelerinde reklamları görülebilmektedir. Metin, resim veya video reklamı olarak reklamlarını yayınlatabilmektedir. Ancak buna mobil siteler veya uygulamalar dahil değildir. Görüntülü reklam ağı sayesinde hedef kitleye rahatlıkla ulaşılabilmektedir.
5

Google Ads’te Kendi Markamıza Reklam Vermeli Miyiz?

Google Ads’te kendi markamıza reklam vermek, marka bilinirliğini arttıran ve marka için olumlu sonuç doğuran bir eylemdir. Google Ads’te kendi markasına reklam vermesi için bazı nedenler bulunmaktadır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

    Yorum Gönder