Yapay Zeka İle Dijital Pazarlama Dönüşümü

617 0

Yapay zekayla dijital pazarlama değişimi, markaların pazarlama başarılarını elde etmeleri için ayak uydurduğu pazarlama trendleri arasında yer alır. Yapay zeka ile dijital pazarlama koşullarının desteklenmesi, birden fazla akıllı cihaz üzerinden erişim sağlanan alışveriş web adresleri oluşturmasını sağlar. Oluşturulan pazarlama adresleri üzerinden dijital işlemler sayesinde gerçek çalışma koşullarında, el ile matematiksel hesaplamalar yapılmaya gerek duyulmadan yazılımsal analizler sağlanır. Bu uygulama ile markaların ürünlerine yönelik tanıtım ve satış olanaklarını genişletmesi sağlanır. Yapay zeka ile dijital pazarlama araçları, yapay zeka ile dijital pazarlama avantajları, e-postaları, yapay zeka ile dijital pazarlama modelleri hakkında bilgiler alt başlıklardan öğrenilirler.

Yapay Zeka İle Dijital Pazarlama Araçları

Yapay zekayla dijital pazarlama vasıtaları şu şekilde sıralanırlar:

 • Amazon,
 • Apple,
 • Alexa,
 • Siri, olarak sıralanırlar.

İnternette satış ve pazarlama sağlayan web sitelerine yönelik erişim koşullarının sağlanması sırasında Siri gibi yapay zeka temelli oluşumlar etkilidir. Apple cihazlar ile ziyaret edilme oranı yüksek olan pazarlama amaçlı web sitelere, Siri yapay zeka arama seçenekleri ile yönlendirilme sağlanır. Bu duruma bağlı olarak, pazarlama koşullarının internet web adresleri ile sağlanması ve dijital pazarlama dönüşümü kapsamında yapay zeka ile ulaşılabilen adreslerin yaratılması amacıyla çalışmalar gerçekleştirilir.

Yapay Zeka İle Dijital Pazarlama Avantajları

Yapay zekayla dijital pazarlama fırsatları hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

 • Yapay zeka ile pazarlama verilerine ilişkin sonuçları ve satış sağlanan kitlenin tercihlerine ilişkin verileri öğrenme,
 • Standart çalışma ile bir mesai süresinde sağlanacak işleri yapay zeka ile dakikalar içinde analiz etme ve gerçekleştirme,
 • Çalışma süresinden tasarruf etme,
 • Kullanıcıların ilgisini çekecek kampanyaları belirleme ve paylaşma,
 • Otomatik arşivleme ve dosyalama işlemlerinden yararlanma, avantajları yapay zeka ile dijital pazarlama koşullarında elde edilir.

Bu avantajlar sayesinde geliştirilen farklı yapay zeka modelleri üzerinden kampanyaların kısa sürede kitleye ulaştırılması satış tahminlerinin yapılması, kullanıcılara özel ürün seçeneklerinin önerilmesi, kullanıcı tercihlerinin dijital platform üzerinden talep edilmesi ve gerekli ürünlerin sunulması koşulları sağlanır.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Yapay Zeka İle Dijital Pazarlama E-Postaları

Yapay zeka dijital pazarlama e-mailleri hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

 • Yapay zeka ile uyumlu pazarlama seçenekleri sunana web adresleri, kullanıcılarına yönelik özel bilgilendirme e-posta metinleri iletebilme olanağı bulurlar.
 • Yapay zeka ile hazırlanan e-posta içeriklerinde başlık metinlerinde alışveriş kullanıcısına ilişkin dikkat çekici başlıklar kullanılır.
 • Kişilerin alışveriş alışkanlıklarına uygun kampanya, bilgilendirme ve ürün görselleri gönderimleri ile dijital pazarlama alanında başarı elde edilmesi sağlanır.

Yapay zeka temelli ve uyumlu yapılan pazarlama çalışmaları ile e-posta olarak gönderilen kampanya bilgilendirmeleri sonucu ne kadar oranda satış sağlanabileceği, yapay zeka optimizasyonları ile hesaplanır. Bu işlemler ile dijital pazarlama hedeflerine ilişkin tahminlerin yapılması sağlanır.

Yapay Zeka İle Dijital Pazarlama Modelleri

Yapay zekayla dijital pazarlama tasarımları, markaların logistic destek birimleri veya yapay zeka yazılımları sağlayan teknoloji kuruluşları tarafından geliştirilir. Markaların kullanımı için geliştirilen yapay zeka yazılımları ile pazarlama işlemlerine yönelik analizler sağlanır.

Örneğin, dünyaca ünlü Nara Logistic, ünlü kozmetik markası olan Olay için bir eşleşme motoru yapay zekası üretimi sağlamıştır. Eşleşme motoru pazarlama yapay zekası örneği ile kozmetik firması, dijital pazarlama platformu üzerinden kişinin cilt tipine en uygun olan kozmetik ürünlerini belirler. Bireyin cilt tipini seçmesi ile karşısına gelen ürünlerden tercih yapması, yapay zeka teknolojisi ile sağlanır. Bu uygulama yapay zeka ile dijital pazarlama koşullarını destekleyen yenilikçi bir uygulamadır.

Yapay Zeka İle Dijital Pazarlama Dönüşümü

Yapay zekayla dijital pazarlama değişimi, markaların pazarlama başarılarını elde etmeleri için ayak uydurduğu pazarlama trendleri arasında yer alır. Yapay zeka ile dijital pazarlama koşullarının desteklenmesi, birden fazla akıllı cihaz üzerinden erişim sağlanan alışveriş web adresleri oluşturmasını sağlar.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

  Yorum Gönder