Web Tasarım Uzmanı Nedir, Ne İş Yapar ve Ne Kadar Maaş Alır?

3956 0

Web Tasarım Uzmanı Kimdir?

Web tasarım uzmanının kim olduğunu ve nasıl bir iş yaptığın bahsetmeden önce web tasarım konusunda özet bir bilgi vermek gerekmektedir.

Dijital dünyanın hayatımıza girmesi ve gelişmesiyle birlikte pazarlama dünyası da kendine birtakım alanlar yaratmaktadır. Bu alanlardan biri olan web sayfası, firmaların veya kişilerin tanıtım ihtiyacını veya herhangi bir konu hakkında içerik sunanların internet sayfası olmaktadır. Web tasarım kendi içinde birçok incelik isteyen sanatsal ve stratejik bir iştir. Web tasarımda amaç talebe görsel içerik olması dolasıyla grafik ve video düzenleme temelinde çalışmalar yürütülür.

Web tasarım uzmanı, firmalar veya şahısların taleplerine göre web sayfalarının tasarımını yapar. Bir tasarım işi olması dolaysıyla sanatsal bir iştir. Web tasarım yapabilmek için bazı bilgisayar programlarını uzman şekilde kullanmak gerekmektedir. Web tasarımda istenilen projelerin tam olarak hedefe ulaşması için çalışma yapılan alanda belli bir birikime ihtiyaç duyar.

Web Tasarım Uzman Olmak İçin Kişisel Beceriler Dışında Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

  • Web tasarım için gerekli olan bilgisayar programlarına hakim olmak.
  • Bilişim sektörü üzerin gelişen durumları takip etmek, güncel olmak.
  • Bilgisayar başında saatlerce çalışmaya hazır olmak.
  • Tasarım işi yapıldığından sosyal ve sanatsal gelişmelere ve aktivitelere önem vermek.
  • Belirli bir çizim becerisi kazanmak.
  • Çalıştığı işletmenin veya çalışmak istediği sektörün genel mantalitesine hakim olmak. ( Bir reklam ajansında çalışıyorsa reklam ajansı veya sektörü hakkında belirli bir bilgiye sahip olmak. Çünkü ona göre bir tasarım yapacağından ne kadar konuya hakim olursa o kadar iyi bir tasarım stratejisi belirlemiş olur.)

Web Tasarım Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Web tasarım özel sektöre dayalı olması ve kişisel yetenek temelli olması dolaysıyla net bir maaş rakamı verilemez fakat ortalama olarak son zamanlarda 2000 ile 3000 TL arası maaş almaktadır. Bu kazançların çok üstünde kazanan web tasarım uzmanları da bulunmaktadır. Sektördeki tecrübe ve yaratıcılık arttıkça kazanç da bu oranda doğal olarak artacaktır. Bazı işletmelerde ise maaş dışında gerçekleştirilen projelere göre prim de ödenmektedir.

5

Web Tasarım Uzmanı

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Web tasarım uzmanının kim olduğunu ve nasıl bir iş yaptığın bahsetmeden önce web tasarım konusunda özet bir bilgi vermek gerekmektedir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
4.5 (4 Oy)

    Yorum Gönder