Web Sitesi Nasıl Yapılır?

1543 2

Web siteleri, internet üzerinden erişebilirliği maksimum seviyeye çıkarıyor olmalarıyla her zaman benzersiz olanakları da beraberinde getirirler.
Web sitesi nasıl yapılır? sorusu belli başlı temel aşamalarla açıklanabilir. İnternet üzerinde yayın yapacak sitelerin oluşturulabilmesi için öncelikli olarak domain yani alan adı kaydının yaptırılması gerekir. Web sitesi için belirlenen giriş adresinin satın alımı gerçekleştirildikten sonra hosting seçimi yapılır. Hosting, sitenin yayın yapacağı alan olarak tanımlanmaktadır. Hem içeriklerin hem de diğer bilgilerinin tamamının saklanacağı hosting, gelen ziyaretçilerin siteyi görebilmelerini sağlar. Web sitesi yapma için öncelikli olarak domain ve hosting satın alımı gereklidir.

Web Sitesi Yapma Aşamaları

İnternet sitesi yapma için gerekli olan aşamalar satın alımlarının gerçekleştirilmesinin ardından platform seçimi olarak tanımlanmıştır. Yapılacak olan site için; WordPress, Joomla, Opencard ve benzeri tercihlerin aktif olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda tek sayfa için HTML sayfası gibi seçenekler de aktif olarak tercih edilebilir durumdadır. İnternet sitesi nasıl yapılır? diyenler için hangi platform üzerine kurulumun tamamlanmasının ardından FTP üzerinden gerekli dosyaların aktarımı gerçekleştirilir. Her internet sitesinin belirli bir veritabanı vardır. Kurulum aşamasında gerekli bilgilerin girilirken veritabanı bilgilerinden de faydalanabilme avantajı bulunur. İnternet sitesi yapma için gerekli olan adımların takip edilerek sitelerin inşa edilmesi söz konusudur. Hazır platformların haricinde özel web sitesi tasarımı da kullanılabilir.

Web Tasarımı

Web sitesi nasıl yapılır? sorusunu merak edenler için temel adımların ardından tema seçimi gereklidir. Hem kişisel hem de kurumsal sitelerin tamamında özgün web tasarım kullanabilme avantajı bulunur. Tasarım, web adresi için olmazsa olmaz öneme sahiptir. İnternet sitesi kurulduktan sonra sahip olması gereken belli başlı özelliklerin ön planda tutulması daha fazla kişiye ulaşmada doğrudan etkili olur.

İnternet sitesinin sahip olması gereken özellikler:

 • Hız
 • Mobil uyumu
 • Kullanılabilirlik
 • Aranılan bilgileri sunma
 • Pratiklik
 • Sunulan içerikle uyum olarak tanımlanır.

Web sitelerinin oluşturulmaları aşamasında tasarım bir bütün olarak düşünülmelidir. Ziyaretçilerin aradıklarını bulabilmeleri üzerine geliştiriliyor olduklarından dolayı her zaman beklentileri karşılaması internet sitelerinin en önemli özelliğidir.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.
Web Sitesi Nasıl Yapılır?
5

Web Sitesi Yapma

Web siteleri, internet üzerinden erişebilirliği maksimum seviyeye çıkarıyor olmalarıyla her zaman benzersiz olanakları da beraberinde getirirler.
Web sitesi nasıl yapılır? sorusu belli başlı temel aşamalarla açıklanabilir. İnternet üzerinde yayın yapacak sitelerin oluşturulabilmesi için öncelikli olarak domain yani alan adı kaydının yaptırılması gerekir. Web sitesi için belirlenen giriş adresinin satın alımı gerçekleştirildikten sonra hosting seçimi yapılır. Hosting, sitenin yayın yapacağı alan olarak tanımlanmaktadır. Hem içeriklerin hem de diğer bilgilerinin tamamının saklanacağı hosting, gelen ziyaretçilerin siteyi görebilmelerini sağlar. Web sitesi yapma için öncelikli olarak domain ve hosting satın alımı gereklidir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
5 (1 Oy)

  Yorum Gönder

  Teşekkür ederiz

  UğurZengin 30/10/2019

  Teşekkürler

  UğurZengin 30/10/2019