Google Dostu Siteler Yaratmanın Püf Noktaları

2199 0

Google dostu siteler yaratmanın püf noktaları şirketlerin en merak ettiği konulardan bir tanesi. Çünkü Google dostu siteler özellikle e-ticaret anlamında ön plana çıkarak başarı elde edebiliyorlar. Sizin için hazırlanan bu rehberde, nasıl Google dostu siteler yaratabileceğinizi öğreneceksiniz.

Ziyaretçilerin Aradıkları Bilgileri Onlara Sunmalısınız

Google dostu siteler yaratmanın püf noktalarının en başında müşterileri aradıkları bilgileri sunmak yer alıyor. Özellikle yüksek kalitede olan içerikler daha çok etkileşim alıyor. Yararlı bilgiler kısa sürede yayılarak kullanıcıları daha fazlası için size bağlar. Bilgi sunarken, yazılarınızın açık ve net anlaşılır olduğundan emin olun. Herkesin anlayabileceği yalın bir dil tercih edin. Gereksiz sözcüklerden kaçının. Kendinizi kullanıcının yerine koyarak empati yapın; aynı konuyu siz olsanız hangi kelimeleri kullanarak aratırdınız? Bu kelimeleri bulun ve kelimeleri sayfaya ekleyerek reklamınızı yapın.

Siteniz Ziyaretçiler Tarafından Kolay Erişilebilir Olmalıdır

İnsanlar kolay erişmenin mümkün olduğu siteleri tercih edeceklerdir. Bunun için sitenizi oluştururken uygun bir bağlantı yapısı oluşturduğunuzdan emin olun. Sayfalarda mutlaka en az bir tane statik metin bağlantısı yer almalıdır.

Sitenin inceleme aşamasında Lynx metin tarayıcıları işinize yaracaktır. Çünkü örümcekler siteyi Lynx tarafından görüntülendiği gibi görüntülemektedir. Lynx tarafından net görülmesi gereken özellikler şu şekildedir:

 • DHTML,
 • Oturum kimlikleri,
 • Java Script,
 • Çerezler,
 • Macromedia Flash.

Bunların görünmesinde problem olması, arama motorlarının siteyi tanımadığının bir göstergesi olabilir. Bu da sitenizin kullanıcılar tarafından ulaşılamayacağı anlamına gelir.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Google Dostu Siteler Yaratmak için Bunları Yapmaktan Kaçının

Google dostu site yaratmak istiyorsanız, sayfanın anahtar listeler ile dolu olmaması gerekir. Sayfalar kesinlikle gizli olmamalıdır. Başarılı bir site oluşturmak için arama motoru optimizasyonu almak zorunda değilsiniz. Ne yazık ki bazı firmalar size Google’da ilk sırada çıkacağınızı garanti ederek yanlış bilgilendirme yapmaktadırlar. Bu tür firmalarla çalıştığınız zaman, daha kötüsü yasaklanabilirsiniz.

Eğer sitenizde altını çizmek istediğiniz önemli adlar varsa, bunları görsel kullanarak anlatmaya çalışmayın. Grafiklerin içinde yer alan metinler Google tarafından tanınır değildir. Bu nedenle önemli kelimeler HTML kullanılarak biçimlendirilmelidir. Dilerseniz alt öznitelikleri de kullanabilirsiniz.

Google Aramalarında Nasıl Üst Sıralara Çıkabilirim?

Google aramalarında üst sıraya çıkan siteler daha çok tıklanır. Aramalarda üst sırya çıkmak için yapmanız gereken şey ise basit. Bu işlemleri 4 basamakta toplayabiliriz:

 • Arama motoru güncelleme,
 • SEO araçları kullanma,
 • Sayfa içi optimizasyonu yapmak,
 • Sayfa dışı optimizasyonu yapmak.

SEO araçları çeşitleri farklıdır. SEO analiz araçlarını, web siteleri için eklentileri ya da anahtar kelime araçlarını kullanabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu yapmak için illa SEO araçlarını kullanmak zorunda olmadığınızı belirtelim. Web site için eklentiler kullandığınızda site içi optimizasyonu yapmış olursunuz.

Bu basamakların ne olduğunu bilmiyorsanız, size yardımcı olması için bir şirketten yardım alabilirsiniz.

Google Motoru Hakkında Bilgiler

Google dostu siteler yaratmak amacındaysanız, Google motoru ile ilgili bilgi almanız faydalı olur. Bir şey satın almak istediğiniz zaman yüksek ihtimalle Google arama motoruna almak istediğiniz ürünü ya da hizmeti yazıp aratıyorsunuz. Bu nedenle Google e-ticaret faaliyetleri açısından yüksek öneme sahip. Yapılan araştırmalara göre internette yer alan araştırmaların satın alma üzerine toplam etkisi yüzde 90 oranında! Üst sıralarda tıklanmak isterseniz, Google AdWords hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu hizmet kısa süre içinde istediğiniz trafik akışını sağlamanıza yardımcı olacak. Sizin için Google dostu siteler yaratmayı sağlayan ipuçlarını paylaştık, umarım faydalı olmuştur.

5

Google Dostu Siteler Yaratmanın Püf Noktaları

Google dostu siteler yaratmanın püf noktaları şirketlerin en merak ettiği konulardan bir tanesi. Çünkü Google dostu siteler özellikle e-ticaret anlamında ön plana çıkarak başarı elde edebiliyorlar.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

  Yorum Gönder