Twitter’da Etkileşimi Arttırma Tüyoları

3514 1

Sosyal medya artık hayatımızın çok önemli bir parçasıdır. Geleneksel medyadan çok daha fazla işlevi yerine getirmiş olduğumuz sosyal medya aracılığıyla yeni kavramlar edindik. Sosyal medya aracılığıyla daha hiç gerçekleştiremediğimiz deneyimler edinmeye başladık. Sevdiklerimizden ne kadar uzakta olsak da onlarla etkileşime geçmeye, sosyal hayatımızdaki gibi paylaşımlar yapmaya başladık. Sosyal medyanın artıları giderek gelişen teknolojik çalışmalarla artmaktadır. Sosyal medya üzerinden artık herkes bir medyadaki patronun sahip olduğu işlevlere sahip olarak bir kanal sahibi bile olmakta… 10 yaşındaki bir çocuk bile hiçbir masrafa ve zahmete girmeden şu cümleyi söylüyor: Arkadaşlar kanalıma hoş geldiniz…

Sosyal medya araçlarının her biri benzer içeriklere sahip olsa da hepsi farklı işlev veya özellikler barındırır. Bu araçların her biri hayatımıza yeni özellikler sokmaktadır.

Her sosyal medya aracı kendini diğerlerinde ayıran temalarla anılmaktadır. Twitter’ın sosyal medya araçları arasındaki en temel bilinir teması gündemdir.  Twitter platformunun en çok kullanım sebebi gündem oluşturma ve gündemi takip etmektir. Twitter başlarda takip etmek veya edilmek gibi bir ayrıcalığı sunan ilk sosyal medya profili özelliğini taşıyordu.

Twitter her sosyal medya platformu gibi birçok kişi ve kurum için sosyalleşme aracından çok daha fazlasını ifade etmektedir. İşletmeler marka için, bazı kişiler de popülerite için bu alanı mümkün olduğunca etkin kılmayı hedefler. .Bu nedenle bazıları için daha fazla takipçiye ve etkileşime sahip olmak; daha fazla para veya popülerite demektir.

Twitter Etkileşim Arttırma Tüyoları

En genel ifadeyle Twitter’da etkileşimi arttırma tüyoları:

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.
 • Sürekli olarak profiliz uygun olan gündem maddelerine tweat atın.
 • Profiline ve amaçlarınıza en uygun hesapları takip edin. Fakat sahte hesapları takip etmek profilinizi düşürür buna dikkat edin.
 • Benzer sayfalarla etkileşim halinde olun.
 • Retweet yapmaya çalışın ama çok aşırı olmasından kaçınarak takipçilerinizi sıkmamaya özen gösterin.
 • Tweetlerde görsel kullanmak daha dikkat çekici kılar ve daha fazla ilgi görmeyi sağlar.
 • Takipçilerinizle zaman zaman etkileşim kurmaya çalışarak bağları kuvvetlendirin.
5

Twitter’da Etkileşimi

Sosyal medya artık hayatımızın çok önemli bir parçasıdır. Geleneksel medyadan çok daha fazla işlevi yerine getirmiş olduğumuz sosyal medya aracılığıyla yeni kavramlar edindik. Sosyal medya aracılığıyla daha hiç gerçekleştiremediğimiz deneyimler edinmeye başladık.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
5 (1 Oy)

  Yorum Gönder

  Bilgilenmek istiyorum

  Isa EKTIREN 31/05/2020