Sosyal Medyanın SEO İçin Yararları Nelerdir?

830 0

Web sitelerinin sosyal medya hesapları üzerinden tanıtım yapması ve etkileşim elde etmesi, SEO optimizasyonlarının arttırılmasına yardımcı olmaktadır. Sosyal medyanın seo için yararları nelerdir türündeki soruları ele almak gerekirse, sosyal medya platformlarından elde edilen potansiyel müşteri kitlesinin web sitelerinin dönüşüm oranını arttırdığı sonucuna varılabilir. Web siteleriyle aynı isimde açılmış sosyal medya hesaplarında elde edilen takipçi kitlesi, yayınlanan içerikler sayesinde doğrudan web sitelerine yönlendirilmektedir. Web sitelerinin tıklanma oranı arttıkça, SEO optimizasyonlarında sitelerin sıralaması yükselmeye başlayacaktır. Web sitelerinin etkileşim oranları ve SEO arasındaki doğrudan ilişki, web sitelerinin başarı indeksini yükseltecektir. Sosyal medya hesaplarının SEO açısından önemi, alt başlıklar halinde ele alınmıştır.

Sosyal Medya Hesapları Web Sitesi Bağlantı İnşasına Kaynak Oluşturur

Sosyal medya hesaplarında bulunan takipçiler sayesinde, paylaşılan içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesi sağlanabilir. Markaların sahip olduğu sosyal medya hesapları, paylaşımların daha fazla kullanıcı tarafından paylaşılmasını ve içeriklerin etkileşim oranının artmasını desteklemektedir. Web sitesinin blog kısmında paylaşılan bir içerik, Twitter ya da Instagram, Facebook gibi uygulamalarda paylaşılarak, takipçi kitlesinde yer alan topluluğun aynı içerikleri daha fazla kişiye ulaştırdığı ve yeni takipçilerin gelmesine yardımcı olduğu gözlemlenebilir. Paylaşılan içerikleri inceleyen kullanıcılar, içeriklerde yer alan bağlantı butonları üzerinden web sitelerine gelmektedir. Web sitesi ziyareti arttıkça, sitelerdeki etkileşim oranı artacak ve SEO sıralamasında başarılı site olarak yer alınacaktır.

Sosyal Medyada Aktif Olarak Çevrimiçi Varlık Kanıtlanabilir

Sosyal medya hesaplarının aktif olarak kullanılması ve tüm sosyal medya uygulamalarında kaliteli hesapların bulunması, web sitesi etkileşim oranlarını yükseltmektedir. Web sitelerinin sürekli göz önünde olması ve düzenli ziyaretçi kazanması için sosyal medya hesaplarında var olunmalıdır. Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan web siteleri, hedef kitleyle sürekli etkileşim halindedir. Hesaplarda paylaşılan içeriklere web sitesinin bağlantıları eklenmelidir. Kullanıcılar içeriklere tıklayarak web sitesini ziyaret etmeye başlayacaktır. Sürekli gözler önünde olan web siteleri, kullanıcılar tarafından bilinmeye ve takip edilmeye başlanır. Sosyal medyanın SEO için yararları, kullanıcıların web sitesinden haberdar olmasıyla birlikte kendini göstermektedir.

Sosyal Sinyaller Kavramı Desteklenmektedir

Google tarafından yapılan değerlendirmeler, web sitelerinin SEO sıralamasındaki yerlerini belirlemektedir. Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan ve hesaplarında yüksek takipçi kitlesine ulaşmayı başaran web siteleri, Google araştırmalarında güven kazanmaktadır. Sosyal sinyaller olarak adlandırılan kavram, web sitesinin tıklanma oranının gerçekliğini temsil etmede çok başarılıdır. Google araştırmalarında kullanılan sosyal medya incelemelerinde, hesaplar üzerinden elde edilen dönüşüm oranları ve takipçi sayıları dikkate alınır. Sosyal medya için SEO çalışmalarının önemi, web siteleriyle sosyal medya hesaplarının bir bütün halinde incelenmesiyle kendisini bir kez daha kanıtlamaktadır. Sosyal medya etkileşimi yüksek olan web siteleri, reklam ya da farklı bir çalışmaya ihtiyaç duymadan etkileşim oranını arttırmaktadır. Etkileşim düzeyi yükselen web siteleri, SEO sıralamasında üstlere çıkmayı başaracaktır.

Sosyal Medya Üzerinden Web Sitesine Organik Ziyaretçi Yönlendirilir

Sosyal medya hesapları üzerinden etkileşim kurulan kullanıcılar, içeriklerin beğenilmesi ve incelenmesiyle birlikte web sitelerini ziyaret etmeye başlamaktadır. Web sitelerine organik ziyaretçi yönlendirmesi yapma konusunda, etkili yöntemlerden bir tanesi sayılan sosyal medya hesapları, alakasız backlink alınan sitelerden daha fazla etkileşim sağlamaktadır. Web sitesine gerçek ziyaretçilerin gelmesini sağlarken, çalışmaların hızla sonuçlanmasını sağlayan çalışmalar, sosyal medya aracılığıyla gerçekleştirilmelidir. Sosyal medya içerikleri üzerinden web sitesine bağlantı verilmesi, hedef kitlenin %90’ına ulaşılmasını ve kullanıcıların siteleri ziyaret etmeye başlamasını desteklemektedir. Sosyal medya açısından seonun yararları, web sitesinin etkileşim oranlarının artmasıyla birlikte kendini gösterecektir.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.
5

Sosyal Medyanın SEO İçin Yararları Nelerdir?

Web sitelerinin sosyal medya hesapları üzerinden tanıtım yapması ve etkileşim elde etmesi, SEO optimizasyonlarının arttırılmasına yardımcı olmaktadır. Sosyal medyanın seo için yararları nelerdir türündeki soruları ele almak gerekirse, sosyal medya platformlarından elde edilen potansiyel müşteri kitlesinin web sitelerinin dönüşüm oranını arttırdığı sonucuna varılabilir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

    Yorum Gönder