Linkedin Etkileşim Arttırma Tüyoları

1324 0

İletişim gelişmesiyle hayatımız her geçen gün kolaylaşmakta ve farklılaşmaktadır. Hayatımıza giren her iletişim teknolojisiyle birlikte yeni bir takım kavramlar ortaya çıkarmıştır ve geliştirmiş. İnternetin hayatımıza girmesiyle yaşamamızda büyük değişimler meydana gelmiştir. Tüm iletişim faaliyetleri hızlanmış ve daha pratik hale gelmiştir. İnternetin olmadığı bir dünya artık neredeyse düşünülemez olmuştur. İletişim faaliyetlerin bu boyutuyla iş yaşamımız da büyük bir hız kazanmıştır. İş yaşamındaki iletişimi ve etkileşimi güçlendiren uygulamalar tasarlanmış ve yeni birtakım iş alanları yaratılmıştır.

İş yaşamımızda bize çok büyük farklılıklar kazandıran sosyal medya araçları Linkedin gibi platformlarla her şey artık çok daha hızlı ve pratik.

Linkedin iş iletişimini sağlayan en büyük ağdır. 2003 Yılında kurulan Linkedin profesyonel sosyal paylaşım ağı olarak her geçen gün önemli bir konuma yükselmektedir. İş arayanların iş bulmak, başka benzer işletmelerle iletişime geçmeyi sağlamak, kişilerin kendi kariyerlerine katkı sağlamak için bir profil oluşturmak gibi imkanlar sunan Linkedin tartışmaksızın dünyanın en iyi iş ağı olmaktadır.

Linkedin her geçen gün daha büyük kitlere ulaşmasıyla hem iş arayanlar hem de+ işverenler için (özellikle de beyaz yakalı olarak tarif edilen plaza çalışanları) bir zorunluluk gibi konuma ulaşmaktadır.

Linkedin Etkileşim Arttırma Yöntemleri

  • Linkedin’de etkileşim arttırma sürekli aktif olarak kullanmayı gerektirir bu nedenle haber akışında çevrenizdeki veya hedeflediğiniz alandaki kullanımlara yorum yapın. Böylelikle daha fazla dikkat çekerek sayfanıza daha fazla ziyaretçi alacaksınız. Özetle ne kadar fazla kullanım o kadar fazla etkileşim ve fayda demek olan Linkedin’i iş yaşamınızın bir parçası haline getirin.
  • Linkedin bir iş platformu olması dolaysıyla her işte olduğu gibi bu işte de girişimcilik çok önemli bir unsurdur. Bu nedenle sayfanıza ziyarette bulunmuş diğer Linkedin kullanıcılara mesajları ilk siz atın ve etkileşime geçin.
  • Linkendin gruplar kurmayı sağlamaktadır. Bu gruplara üye olup ve sürekli onlarla etkileşim halinde olmak sizi sektörel anlamda ilerlemeyi sağlarken Linkedin’de aktif bir birey veya şirket olduğunuzu gösterir.
  • Linkedin’deki üye şirket sayfalarını her fırsatta gezin. Rakipleriniz hakkında bilgi alırken sektörel anlamda bilinirliğinizi arttırın.
5

Linkedin Etkileşim

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

İletişim gelişmesiyle hayatımız her geçen gün kolaylaşmakta ve farklılaşmaktadır. Hayatımıza giren her iletişim teknolojisiyle birlikte yeni bir takım kavramlar ortaya çıkarmıştır ve geliştirmiş.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

    Yorum Gönder