Instagram Reklam Modelleri Nelerdir?

789 0

İçindekiler

Instagram dünya genelinde kullanıldığı gibi Türkiye’de de son derece aktif olarak kullanılan bir sosyal medya platformu olarak tanımlanıyor. Aktif hesap sayısın her geçen gün artmasıyla beraber instagram reklam da önem kazanmış durumda. Ürün, hizmet veya benzeri seçeneklerde daha fazla kişiye ulaşmak isteyenler için instagram reklam modelleri farklı alternatiflerle sunulmaktadır. Her model, kendi özelinde kullanılabilirlik açısından son derece özel seçenekler konumunda yer alır. Erişim sağlanan kişi sayısının artırılmasına yönelik olarak mevcut reklam avantajlarının doğru yönetilmesi önemlidir. Sesini duyurmak isteyen kişisel veya kurumsal hesapların tamamı instagram reklamları sayesinde aradıkları ayrıcalıkları bir arada bulabilirler.

Instagram Reklamları

Instagram reklam modelleri nelerdir? sorusunu merak edenler için temel olarak iki farklı reklam seçeneği bulunur. Video ve görsel reklam olarak tanımlanabilecek konseptlerin kendi içerisinde de farklı alternatifleri barındırması çeşitliliği oluşturur.

Instagram video reklam belirli süredeki videolarla gerçekleştirilir. İlgi alanlarına göre yapılan dağılımla beraber ilgi çekici olmaları planlanarak yüksek sayıda kişinin video içeriğini izleyebilmesi söz konusu olur. Instagram reklamları içerisinde en fazla etkileşim alan seçenekler arasında baş sırada yer alır. Kullanıcıların çoğu videoları reklam da olsa izleme eğilimi gösterir. İlgi çekici reklam konseptinin oluşturulmasıyla başarılı sonuçların elde edilebilmesi olanağı söz konusu olur.

Video reklamlarından farklı olarak instagram görsel reklam sadece fotoğraflar üzerinden şekillendirilmektedir. En iyi şekilde kullanılması gereken bir reklam modeli olarak tanımlanır. Görsel reklam kategorisinde yer alan seçeneklerden biri “Kaydırmalı Reklam” seçeneğidir. Birden fazla fotoğrafın bulunduğu görselleri kullanıcılara sunmak isteyenler için kullanılabilir durumda olan yöntemdir. Sadece görselden oluşan diğer model ise koleksiyon reklamları olarak tanımlanır.

Instagram Reklam Modelleri Nelerdir?
5

İnstagram Reklam

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Instagram dünya genelinde kullanıldığı gibi Türkiye’de de son derece aktif olarak kullanılan bir sosyal medya platformu olarak tanımlanıyor. Aktif hesap sayısın her geçen gün artmasıyla beraber instagram reklam da önem kazanmış durumda. Ürün, hizmet veya benzeri seçeneklerde daha fazla kişiye ulaşmak isteyenler için instagram reklam modelleri farklı alternatiflerle sunulmaktadır. Her model, kendi özelinde kullanılabilirlik açısından son derece özel seçenekler konumunda yer alır. Erişim sağlanan kişi sayısının artırılmasına yönelik olarak mevcut reklam avantajlarının doğru yönetilmesi önemlidir. Sesini duyurmak isteyen kişisel veya kurumsal hesapların tamamı instagram reklamları sayesinde aradıkları ayrıcalıkları bir arada bulabilirler.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
5 (1 Oy)

    Yorum Gönder