En Çok Kullanılan Sosyal Medya Hesapları

2599 0

Sosyal medya sitelerinin her biri, dijital dünyada son derece özel bir konumda bulunur. Kullanıcıların sahip oldukları hesaplar üzerinden yaptıkları paylaşımlar belirli bir düzene göre devam etmektedir. En çok kullanılan sosyal medya hesapları olarak önde gelen internet sitelerinin hesapları mevcuttur. Sıkça tercih edildiklerinden dolayı geniş yelpazede alternatiflerin de içerisinde bulunabileceği siteler konumunda değerlendirilmektedirler. Sosyal medya hesapları üzerinden aktif olarak yapılan paylaşımlar belirli kişilerle veya hesaplarla erişim kurulmasına dayalıdır. Tüm sosyal medya sitelerinin kendine özgün istatistikleri bulunuyor olduğu gibi, istatistiksel anlamda belirli değişimler söz konusudur. En popüler sosyal medya hesapları üzerinden yapılan araştırmalar, raporlanıp derlenerek gerçek rakamlarla ortaya koyulmaktadır.

Popüler Sosyal Medya Site İstatistikleri

Sosyal medya istatistikleri için bilgiye sahip olmak beraberinde hangi kitleye hitap edilmesi gerektiğini de getiren en önemli avantaj olur. Popüler sosyal medya siteleri olan Facebook, Instagram, Twitter ve Linkedin hakkında yapılan araştırmaların her biri özgün olarak gerçekleştirilmektedir.

Facebook, dünya üzerinde milyarlarca hesabın bulunduğu en popüler sosyal medya sitesidir. Facebook istatistikleri açısından incelendiğinde platformun %56 erkekler, %44 kadınlar tarafından kullanıldı görülüyor. Türkiye’de
51 milyonu aşan hesap bulunuyor olduğu gibi, 10 milyon aktif kullanıcı mevcut.

Fotoğraf üzerine yoğunlaşmış olan, kendine özgün seçenekleri aktif olarak sunan Instagram artan değere sahip. İnstagram istatistikleri açısından Türkiye, dünya genelinde en çok aktif paylaşımın bulunduğu tercih konumunda. Günlük 500 milyon aktif kullanıcının bulunduğu Instagram, Türkiye’deki hesap sayısıyla dikkat çekiyor. 25 milyon Türk kullanıcı Instagram’da online.

En sevilen sosyal adreslerden birisi olan Twitter istatistikleri de oldukça yüksek seviyeye ulaşmış durumda. Dünya genelinde Twitter 330 milyon aktif kullanıcıya sahip. Ağrılıklı olarak yazılı paylaşımlar bulunan sosyal medya sitesi Twitter, Türkiye’den 20 milyon hesaba ev sahipliği yapıyor. Kullanıcıların 10 milyonu aktif durumda.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.
En Çok Kullanılan Sosyal Medya Hesapları
5

En Popüler Sosyal Medya Hesapları

Sosyal medya sitelerinin her biri, dijital dünyada son derece özel bir konumda bulunur. Kullanıcıların sahip oldukları hesaplar üzerinden yaptıkları paylaşımlar belirli bir düzene göre devam etmektedir. En çok kullanılan sosyal medya hesapları olarak önde gelen internet sitelerinin hesapları mevcuttur. Sıkça tercih edildiklerinden dolayı geniş yelpazede alternatiflerin de içerisinde bulunabileceği siteler konumunda değerlendirilmektedirler. Sosyal medya hesapları üzerinden aktif olarak yapılan paylaşımlar belirli kişilerle veya hesaplarla erişim kurulmasına dayalıdır. Tüm sosyal medya sitelerinin kendine özgün istatistikleri bulunuyor olduğu gibi, istatistiksel anlamda belirli değişimler söz konusudur. En popüler sosyal medya hesapları üzerinden yapılan araştırmalar, raporlanıp derlenerek gerçek rakamlarla ortaya koyulmaktadır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
5 (2 Oy)

    Yorum Gönder