Google SEO Nedir?

890 0

SEO Nedir?

SEO, Dünyanın global bir dili olan İngilizce’de Search Engine Optimization kelime öbeğinin baş harflerinden oluşmuştur. Arama motoru iyileştirmesi yapılırken de bu terim sık sık kullanılır. Organik olarak en yüksek ziyaretçi çekmek adına yapılan site ve site dışı tüm işlemlerin bütünüdür diyebiliriz.

Google SEO

Google dünyanın en büyük arama motorudur. Türkiye’de de arama motoru dendiği zaman akla ilk gelen Google olmuştur. Google SEO dediğimizde yapılan iyileştirmelerin genellikle Google arama sonuçlarına etki etmesidir. Kısacası Google SEO dediğimizde bir web sitesinde yapılan seo çalışmalarının tamamen Google arama sonuçlarında etki etmesini sağlamaktır. Bunu sağlarken Google şartlarınıda yerine getirmek göz ardı edilemez.

Nasıl SEO Yapılır?

Google hiçbir zaman SEO konusunda net olmamıştır. Çünkü SEO’nun gizemi Google’nin en çekici unsurudur. İlk zamanlarda SEO dendiği zaman her zaman backlink akla gelirdi. Ne kadar çok backlink o kadar iyi sıralama demekti. Bu olgu Google veritabanında birçok spam backlinklerin oluşmasına olanak sağladı. Google Penguen 3.0 güncellemesi ile spam backlink ve birçok illegal çalışmaları filtreleyerek cezalandırdı. Bu sayede ne kadar çok backlink o kadar yükselme mantığını bir nevi silmiş oldu.

Peki nasıl SEO yapabiliriz? Google nasıl SEO çalışmalarını sever?

İşte bu soruların cevaplarını yine Google’den öğreneceğiz. Öncelikle Google SEO Başlangıç Rehberi isimli dökümanı dikkatlice incelemeliyiz. Burada SEO’ya başlarken bilinmesi gereken tüm bilgiler Google tarafından kullanıcılara sunulmuştur. Bu dökümanı inceledikten sonra SEO hakkında kısa bilgiler edinebilirsiniz.

Google SEO Nedir ?
5

Google SEO Nedir ?

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

SEO, Dünyanın global bir dili olan İngilizce’de Search Engine Optimization kelime öbeğinin baş harflerinden oluşmuştur. Arama motoru iyileştirmesi yapılırken de bu terim sık sık kullanılır. Organik olarak en yüksek ziyaretçi çekmek adına yapılan site ve site dışı tüm işlemlerin bütünüdür diyebiliriz.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
5 (1 Oy)

    Yorum Gönder