Google’dan 7 Yaşındaki Kıza Özel İlgi

840 0

İngiltere’nin Hereford kentinde yaşan 7 yaşında ki bir kız çocuğu, kendi el yazısıyla Google‘a mektup yazarak iş başvurusunda bulundu. Yaptığı başvuruya cevap Google CEO’su Sunder Pichai’den geldi.

Daha önce de kullanıcılarına nazik cevaplar vererek gönülleri fetheden Google bu kez 7 yaşında ki bir çocuğa verdiği cevapla gündeme geldi.

7 yaşında ki Chloe Bridgewater babasına iş hayatıyla ilgili sorular sorarak onun Google’de çalışmak istediğini öğreniyor ve yaptıkları işi öğrenip Google merkez binasını görünce gelecekte burada çalışmayı aklına koyuyor. Ancak çalışacak yaşa gelmeyi beklemeden bu işi aklına koyan Chloe bir kağıt kalem alarak Google’ye mektup yazıyor.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

“Sevgili Google Patronu,

Adım Chloe ve büyüdüğüm zaman Google”da çalışmak istiyorum. Ayrıca bir çikolata fabrikasında çalışmak ve Olimpiyatlarda yüzmek istiyorum. Cumertesi ve Salı günleri yüzmeye giderim. Babam bana Google’da çalışırsam puflarda oturabileceğimi, kaydıraktan kayabileceğimi ve go kart sürebileceğimi söyledi. Bilgisayarları çok seviyorum ve oyun oynadığım bir de tabletim var. Babam bana bir robotu karelerin arasında yukarı va aşağı taşıyabileceğim bir oyun verdi ve bu oyunun bilgisayarları öğrenmem için iyi olabileceğini söyledi. Babam bana bir gün bilgisayar alacakmış. Öğretmenlerim anne ve babama derslerimde başarılı, yazmada, konuşmada ve yüzmede iyi olduğumu söyledi. Babam bana eğer böyle iyi olmaya devam edersem ileride Google’da çalışabileceğimi söyledi. Kardeşim çok zekidir ama 5 yaşında ve hala bebeklerle oynamayı ve giydirmeyi seviyor. Babam bana Google’da çalışabilmem için sizin için uygulama yapmam gerektiğini söyledi. Ama ben onu nasıl yapacağımı bilmiyorum ama babam şimdilik bir mektup yazmamanın da yeterli olacağını söyledi. Mektubumu okuduğunuz için teşekkür ederim, daha önce sadece Noel Baba’ya mektup yazmıştım.

Hoşçakalın.

Chloe Bridgewater. Yaş 7″

Yaptığı başvuru sonucu süpriz bir cevap eline ulaştı. Bu Google CEO’su Sunder Pichai imzalı bir cevap mektubuydu.

Sevgili Chloe,

Sana mektubun için çok teşekkür ederim. Bilgisayarları ve robotları sevmene çok sevindim. Umarım gelecekte de teknoloji hakkında öğrenmeye devam edersin. Eğer sıkı bir şekilde çalışmaya ve hayallerini takip etmeye devam edersen aklına koyduğun her şeyi gerçekleştirebilirsin. Buna Google’da çalışmak da, olimpiyatlarda yüzmek de dahil. Okulun bittiğinden iş başvurunu almak için sabırsızlanıyorum.”

Google’dan aldıkları bu nazik geri dönüşü Chloe’nin babası Andy Bridgewater internet dünyasında paylaştı. Aile, kızlarının yazdığı mektuba böyle bir cevap beklemediğini ancak bu nazik yanıtın Chloe’nin özgüveninde ciddi anlamda artışlar meydana getirdiğini belirtti. Kim bilir, bel ki 7 yaşında ki Chloe gelecekte Google için çalışmaya başlar.

Google'dan 7 Yaşındaki Kıza Özel İlgi
5

Google'dan 7 Yaşındaki Kıza İlgi

İngiltere’nin Hereford kentinde yaşan 7 yaşında ki bir kız çocuğu, kendi el yazısıyla Google‘a mektup yazarak iş başvurusunda bulundu. Yaptığı başvuruya cevap Google CEO’su Sunder Pichai’den geldi.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
5 (1 Oy)

    Yorum Gönder