Google Reklam Trafiğinizi Müşteriye Çevirin

700 0

Markaların dijital pazarlama alanında başarı sağlaması için Google Ads reklamlarının kullanılması gerekir. Google Adwords reklamları sayesinde, firmaların web sitelerine ve mobil uygulamalarına gelen ziyaretçilerin sayısında artışlar meydana gelir. Google Ads reklamları, müşterilerin web sitelerini ziyaret etmesini ve sitelerde yer alan ürün ya da hizmetleri satın almasını teşvik eden etkili bir pazarlama stratejisidir. Google reklam trafiğinizi müşteriye çevirme teknikleri kullanılarak, web sitesi üzerinden daha fazla satış ve pazarlama yapma şansı elde edilmektedir.

Google Reklamıyla Web Sitesi Trafiği Artırmanın Sağladığı Avantajlar

Google reklam araçları kullanılarak elde edilen getiriler aşağıda detaylıca açıklanmıştır:

 • Dijital pazarlama alanında daha fazla müşteriye ulaşılmasını sağlamaktadır.
 • Markaların gerçek hayatta ulaşacakları müşteri potansiyelinden çok daha fazlasıyla irtibat kurulmasını ve müşterilerin ürünlerden haberdar olmasını sağlamaktadır.
 • Markalara ait web sitesi ve mobil uygulama trafiğini artırmaktadır.
 • Ürünlerin satış oranını ve markaların kâr marjını yükseltmektedir.
 • Web sitelerinin organik ziyaretçi sayısını artırdığı için Google sıralamasında yukarı çıkılmasını sağlar.
 • Markaların tanınırlığını artırır.
 • Her ölçekteki firmaya ve her türden bütçeye uygun reklam modeli bulunur.
 • Reklamları düzenli olarak takip etme ve gerekli yerlerde reklamları güncelleme imkânı sunmaktadır.
 • Google reklam trafiği arttıkça, reklamlar için dönüşüm oranlarında da artış yaşanır.

Google reklamlarının en önemli özelliği, düzenli olarak analiz edilmesi ve getiri sağlamayan reklamların geri çekilmesine olanak sağlamasıdır. Bu sayede getiri sağlayan reklamlar tespit edilmekte ve daha avantajlı reklam stratejileri geliştirilmektedir.

Google Reklamlarında Profesyonel Destek Almanın Önemi

Google reklamları geliştirilirken başarı elde edilebilmesi için alanında uzman olan kişilerden destek alınması gerekir. Google Adwords reklam stratejileri için profesyonel destek alınması gerektiğini kanıtlayan durumlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Web sitesi ve markaların faaliyet gösterdiği sektör hakkında detaylı araştırma ve analizlerin yapılması gerekmektedir.
 • Google reklam maliyetinin azalması ve reklamların hedef kitleye doğrudan ulaşabilmesi için anahtar kelime analizi yapılmalıdır. Google Adwords reklamlarında kullanılması gereken anahtar kelimelerin, Adwords araçları üzerinden belirlenmesi gerekir.
 • Google reklamları için hazırlanan bütçenin en etkili şekilde kullanılması ve reklam maliyetlerinin en aza indirilmesi gerekir.
 • Hazırlanan ve yayınlanan Google reklamlarının ne ölçüde getiri sağladığını belirleyip, reklamlar aracılığıyla meydana gelen dönüşüm oranlarını analiz emek amacıyla, çeşitli test yöntemleri uygulanmalıdır.

Google Adwords reklamlarında başarı elde edebilmek için yukarıda belirtilen kriterlerin eksiksiz şekilde uygulanması gerekir. Bu stratejilerin hayata geçirilmesi için de bir uzmandan destek alınmalıdır.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Google Reklamlarının Türleri Nelerdir?

Google Adwords reklam çeşitleri ve reklam modellerinin genel özellikleri aşağıda açıklandığı gibidir:

 • Arama Ağı Reklamları: Google reklamları içerisinde en net olan reklam modelidir. Nokta atışı hedefleme modeliyle işlemektedir. Ürünü arama motorlarında arayan müşteriler, doğrudan ürünün tanıtımıyla karşılaşmaktadır.
 • Görüntülü Reklam Ağı: İnternet sitelerinin %90’ında yayınlanan reklam modelidir. Markaların bilinirlik oranını artırmak ve ürünlerin satışını yapmak amacıyla hazırlanmıştır.
 • Alışveriş Reklamları: Kişilerin Google arama verileri kullanılarak, ilgi alanlarında olan reklamlar sitelere eklenmektedir.
 • Video Reklamlar: Youtube ve Google iş birliği sonucunda hazırlanan reklam modelidir.

Google Reklamlarında Başarılı Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Google Adwords reklam stratejilerinin başarılı olması için reklamların sürekli analiz edilmesi gerekir. Yayınlanacak reklamların hangi hedef kitleye hitap edeceği belirlenmeli ve direk hedef kitlenin dikkatini çekecek şekilde reklam stratejisi oluşturulmalıdır. Kullanıcıların geri dönüş yaptığı reklamların anlaşılması için A/B testlerinin uygulanması ve sonuçların analiz edilmesi gerekir. Getiri sağlamayan reklamlar hemen geri çekilmeli ve daha fazla dönüşüm alan reklamlara ağırlık verilmelidir. Google reklamlarını müşteriye çevirmek ve müşterilerin dikkatini çekmek amacıyla, kullanıcı deneyimi dikkate alınarak reklam modelleri tasarlanmalıdır.

5

Google Reklam Trafiğinizi Müşteriye Çevirin

Markaların dijital pazarlama alanında başarı sağlaması için Google Ads reklamlarının kullanılması gerekir. Google Adwords reklamları sayesinde, firmaların web sitelerine ve mobil uygulamalarına gelen ziyaretçilerin sayısında artışlar meydana gelir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

  Yorum Gönder