Blog Trafiği Nasıl Arttırılır?

601 0

Blog trafiği nasıl arttırılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; öncelikle blog içerisinde belirli bir düzenin oturtulması gereklidir. Blog paylaşımlarının farklı mecralarda da paylaşılabilmesi gereklidir. İçeriklerin SEO kurallarına uygun bir şekilde hazırlanmasının olumlu etkisi olmaktadır. Kaliteli içerikler ilgili bloğun arama motorundaki itibarını arttırmaktadır. Ayrıca blog içeriğinin yanı sıra içerik paylaşım sayılarının da belirli bir düzende olması gereklidir. Bu süreçte bloğun tanıtımının da yapılabilmesi önemlidir. Rakip blog sahipleri ile iş birliği yaparak, otoriter blog sahiplerinden tanıtım yapmaları istenerek blog trafiğini arttırabilmek mümkündür.

Tekrar Eden Paylaşımların Önemi

İçeriğin sosyal medya paylaşımlarının birden fazla kere yapılması gereklidir. Sosyal medyada gün içerisinde yapılan bir paylaşımın bütün kullanıcıların karşısına çıkma olasılığı düşükken, birden fazla kere paylaşılan içerikleri herkesin görme olasılığı daha yüksektir. Dolayısı ile paylaşılan içeriğe bağlı olarak bir içerik sosyal mecralarda şu sıklıklarda paylaşılabilmektedir:

  • Twitter üzerinden bir paylaşım yapıldıktan sonra aynı içerik 2 saat sonra, sonraki gün, sonraki hafta, sonraki ay ve 2 ay sonra paylaşılabilmektedir.
  • Bir içeriğin Facebook’ta paylaşılması durumunda, aynı içeriğin bir sonraki paylaşımının 1 ay sonra yapılması uygundur.
  • Google+ üzerinden bir paylaşım yapıldığında, sonraki hafta ve sonraki ay bu paylaşım tekrarlanabilmektedir.

Rakip Bloglara Katılım Sağlamanın Blog Trafiğine Etkisi

Blog içerikleri hazırlayanların rakip blogları takip etmeleri gereklidir. Bu sayede hem bloglarından gerekli bilgileri öğrenebilme imkanları olmaktadır hem de kendi bloglarına ziyaretçi kazanabilmektedirler. Örnek vermek gerekir ise; rakip blog içerikleri takip edilirken bu içeriklerin beğenilmesi, herhangi bir platformda paylaşılması ve bu içeriklere yorum yazılması, yorumlarda kendi blog içeriklerinin de linklerinin yer alması gibi durumlar yaşabilmektedir. Böyle durumlarda blog sahipleri daha fazla ziyaretçi çekmektedirler. Hem rakip blogların takipçileri hem de rakip blog sahibi destek olmak amacı ile blog trafiğini arttırabilecek paylaşımlarda bulunabilmektedir.

Otoriter Bloglar Tarafından Tanıtılmanın Blog Trafiğini Arttırması

Alanında otorite olarak kabul edilen bloglar bulunmaktadır. Bu bloglar tarafından yapılan paylaşımlar takip edildiği gibi içeriklerinde söylenenler de dikkate alınmaktadır. Dolayısı ile bu bloglarda yer alındığında hem daha fazla dikkat çekilmiş olunmaktadır hem de ziyaretçi trafiği arttırılmaktadır. Otoriter bloglar bunu ücretsiz veya ücretli yapabilmektedirler. Otoriter blogların sahipleri ile iletişime geçilmelidir. Özgün ve kaliteli blog içeriklerinden örnekler göndererek tanıtım yapmaları istenmektedir. Blog trafiğini arttırmanın sık tercih edilen yollarından biri olan otoriter bloglar tarafından tanıtılmak aynı zamanda backlink de sağlamaktadır.

Ziyaretçiler İle İletişim Ağını Koparmamak

Bloğu takip eden kişiler ile devamlı iletişim halinde olunması blog trafiğini arttıran durumlardan biridir. Dolayısı ile blogta paylaşılan içeriklere gelen yorumların dikkate alınması ve bu yorumlara cevap verilmesi gereklidir. Ancak yorumlar cevaplanırken de dikkatli olunmalıdır. Hem kibar olunması hem de yorumu yapan ziyaretçinin tatmin olacağı bir cevabın verilmesi gereklidir. Ulaşılabilir gözükebilmesi için blogta iletişim bilgilerinin yer alması ve ziyaretçilerin doldurabileceği bir iletişim formunun olması gereklidir. Ayrıca özel günlerin kutlanmasının atlanmaması ve ziyaretçilerin görüşlerinin önemsendiğinin hissettirilebilmesi için de anketler yapılması, ziyaretçilere sorular sorulması gereklidir.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Blog İçeriklerinde Süreklilik

Ziyaretçilerin en önem verdiği etkenlerden biri de sürekliliktir. Bloglarda paylaşılan içerikler arasında çok uzun zaman olmamasına dikkat edilmesi gereklidir. Ancak çok sık da paylaşım yapılmamalıdır. Haftada 3 veya 4 içerik paylaşımı normal sayılmaktadır. Gün içerisinde maksimum bir paylaşım yapılması tavsiye edilmektedir. Blog trafiğini arttırmak için yapılan paylaşımların güncel konular ile ilgili olması gereklidir.

5

Blog Trafiği Nasıl Arttırılır?

Blog trafiği nasıl arttırılır sorusuna cevap vermek gerekir ise; öncelikle blog içerisinde belirli bir düzenin oturtulması gereklidir. Blog paylaşımlarının farklı mecralarda da paylaşılabilmesi gereklidir. İçeriklerin SEO kurallarına uygun bir şekilde hazırlanmasının olumlu etkisi olmaktadır. Kaliteli içerikler ilgili bloğun arama motorundaki itibarını arttırmaktadır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

    Yorum Gönder