Yasaklı Kelimeler İle Yapılan İllegal Reklamlar

2096 0

Yasaklı kelimeler ile yapılan illegal reklamlar, şikayet gelmesi koşullarında Google tarafından askıya alınırlar. Bu duruma bağlı olarak markanıza ve ürünlerinize yönelik yapılan reklamların, illegal kelimeleri içermemesi gerekir. Aynı zamanda, Google içerik tarayıcı özelliğe sahip olan uygulamalar tarafından illegal kelimelerin tespit edilmesi halinde, reklam Google üzerinde askıya alınır. Bizler, sizlerin markalarınıza ve ürünlerinize yönelik reklamlarınızda, uygun kelimeleri kullanmanız ve reklam sürekliğini sağlayabilmeniz amacı ile deneyimli hizmet koşulları sunarız.

İllegal Reklamlar Nasıl Tespit Edilir?

İllegal reklamlar, Google tarafından iki farklı yöntem ile tespit edilir. İllegal reklamların tespiti sonucu reklamlar, askıya alınır veya yayından kaldırılır. Google tarafından illegal reklamların tespit edilme yöntemleri şu şekilde sıralanır:

 • Google kullanıcılarına, istek ve şikayet yöneltebilecekleri bir platform hazırlamıştır.
 • Bir kullanıcının illegal reklamı görüntülemesi ve bu reklamı Google’a şikayet etmesi sonucunda, illegal reklam tespit edilir.
 • Google illegal reklamlarını ve Google yasaklı kelimeler sınıflarını tespit etmek için kendi tasarlamış olduğu, içerikleri tarayabilen uygulama robotlarını kullanır. Bu robotlar tarafından illegal reklamlar tespit edilir.

Marka ve ürünlerinize yönelik reklamların kaliteli reklam sınıflarında yer alması ve Google kullanıcı kitlesinde yer alan uygun kişilere ulaşması amacı ile bizler kaliteli reklamcılık hizmeti sunarız. Siz de marka hedeflerinize ulaşmak ve markanızı en iyi şekilde tanıtmak için, deneyimli dijital reklam çalışmalarımızı incelemek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yasaklı Kelimeler İçeren İllegal Reklamların Değerlendirilmesi

Yasaklı kelimeler ile yayınlanan illegal reklamlar, yapılan şikayetler sonucunda Google tarafından değerlendirme süreci içerisine alınır. Bu reklamlara yönelik yapılan değerlendirme aşamalarını şu şekilde sıralarız:

 • İllegal kelimelere sahip reklamlar şikayet edildiğinde, Google yasaklı reklamlar sınıfına dahil edilerek, yayınlanmaları askıya alınır.
 • Reklamlar daha sonra, Google tarafından incelemeye alınır.
 • Bu reklamların inceleme işlemlerini ise Google politika birimi yapmaya başlar. İnceleme sürecinde yasal koşullara uygun yapının sağlanmadığı belirlenirse, reklam yayından kaldırılır.

Bu ayrıntılara bağlı olarak, reklamlarınızın yasal koşullara uygun yapıda yayınlaması gerekmektedir. Bizler, tarafımızdan aldığınız hizmetlerde, dijital reklam ajansı yapımız ile sizlerin reklam koşullarınızın yasal mevzuatlara ve Google denetim incelemelerine uygun yapıda, hedef kitlenize ulaşmasını sağlarız.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

İllegal Reklamların Yasaklı Kelimeleri

İllegal reklamların içerdiği yasaklı kelimeler, Google tarafından değerlendirilmeye alınırken, kelimelerin kullanıldığı cümlelerin yapısı dikkate alınır. Kelimenin meydana getirdiği anlam yapısı, illegal bir konuyu desteklemiyor ise Google reklamın yayınlanmasına devam edilmesi kararı alır. Bir kelimenin legal veya illegal olması hakkında kararın nasıl verildiğinin anlatmak için ayrıntıları şu şekilde sıralarız:

 • “Kazanç’’ sözcüğü Google tarafından illegal olarak algılanabilen bir sözcüktür.
 • Bu kelime yasalara uygun bir işten veya işlemden elde edilen faydayı ifade etmek amacı ile reklam içerisinde kullanılmış ise Google bu kelimenin kullanılması açısından hiç bir sorun olmadığına karar verir.
 • Bu kelime illegal bir bahis sitesi reklamı için kullanılmış ise, şikayet edilmesi sonucu Google reklamı askıya alır.

Bu duruma bağlı olarak legal ve illegal reklamlar Google içerisinde ayrıştırılır. Google uygulamalarına uyum sağlayan ve geniş kitleye hitap eden reklam projeleri yayınlamak ve dijital yöntemlere hakim firma yapısı ile hizmet koşulları sağlamak amacı ile, sizlere sunduğumuz, tanıtım koşullarımızdan yararlanabilirsiniz.

İllegal Ve Yanlış Optimize Edilmiş Reklamlar

İllegal ve yanlış optimize edilmiş reklamlar, deneyim sahibi olmayan reklam ajansları tarafından oluşturulur. Bizler, sektörde yer aldığımız yapı ile sizlere deneyimli hizmet koşulları sunarak, Google için doğru optimizasyon sağlanmış olan reklamları sizlere sunarız. Bizler için sizin yüksek koşullarda müşteri deneyimi sağlamanız ve markanızı en iyi şekilde dijital ortamda tanıtmanız, önem teşkil eder. Amacımız kaliteli Google reklamları içerikleri kullanımını sağlamanız ve markanızın ürünlerine yönelik yayınlanacak reklam çeşitlerinde de yaratıcı seçeneklere ulaşmanızdır.

5

Yasaklı Kelimeler İle Yapılan İllegal Reklamlar

Yasaklı kelimeler ile yapılan illegal reklamlar, şikayet gelmesi koşullarında Google tarafından askıya alınırlar. Bu duruma bağlı olarak markanıza ve ürünlerinize yönelik yapılan reklamların, illegal kelimeleri içermemesi gerekir. Aynı zamanda, Google içerik tarayıcı özelliğe sahip olan uygulamalar tarafından illegal kelimelerin tespit edilmesi halinde, reklam Google üzerinde askıya alınır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

  Yorum Gönder