Google Hotel Ads Nedir ve Nasıl Kullanılır?

1372 0

Google hotel Adwords uygulamasının amacı, gezginlerin aradıkları otellerin bir araya toplandığı platformlar üzerinde, otel reklamlarının ve tanıtımlarının yayınlanmasıdır. Google Hotel Finder adındaki otel meta arama platformunda, bölgelerde yer alan tüm oteller kategori halinde sıralanmıştır. Google hotel Ads uygulamaları da bu platformlar üzerinde reklam yayınlanmasını sağlamaktadır. Otellerin yakın konumunda yer alan kullanıcılar, Google hotel Ads reklamları sayesinde, işletmelerle iletişime geçebilir ve otellere ait tüm detayları inceleyebilir. Google hotel Ads reklamı bulunan işletmeler, platformda daha üst sıraya alınır ve müşteri aramalarında, ilk sıralarda karşılarına çıkması sağlanır. Google hotel Ads nedir türünden soruların cevapları, yazı içerisinde detaylıca açıklanmıştır.

Google Hotel Adwords Kullanımı İçin Yapılması Gerekenler

Google hotel Ads uygulamalarının kullanıma açılabilmesi için yapılması gereken işlemler aşağıda sırasıyla belirtilmiştir:

 • İlk olarak Google Ads hesabı üzerinden oturum açılması gerekmektedir.
 • Google Ads hesabının sağ üst köşesinde yer alan araç bölümünü açmak için anahtar simgesine tıklanmalıdır.
 • “Kurulum” bölümü açıldıktan sonra “Bağlı hesaplar” sekmesine tıklanmalıdır.
 • “Google Hotel Center” bölümüne tıklandıktan sonra, “Ayrıntılar” seçeneği tercih edilmelidir.
 • Google Ads hesabı ilk defa Hotel Center hesabına bağlanıyorsa, “Bağla” butonuna tıklanmalıdır.
 • Daha önceden de Google Hotel Center hesaplarıyla bağlantı kurulmuşsa, tekrardan bir hesapla bağlantı kurabilmek için artı “+” simgesine tıklanmalıdır.
 • Sistemle bağlantı kurabilmek için Hotel Center hesap kimliğinin belirtilmesi ve “Gönder” butonuna tıklanması gerekmektedir.
 • Hotel Center hesabında oturum açıldıktan sonra, gezinme menüsüne yer alan “Hesap Ayarları” sekmesine tercih edilmelidir.
 • Google Ads bağlantısı için hazırlanan tablo üzerinden “İşlem” sütunu bulunmalı ve “Bağlantı İsteğini İncele” linkine tıklanmalıdır.
 • Açılan sayfa üzerinde “Bağlantı İsteğini Onayla” bölümü yer almaktadır. Bu sayfanın “Onayla” butonuna basılarak tamamlanması gerekir.
 • Belirtilen tüm işlemler tamamlandıktan sonra, sayfa üzerinde “Bağlandı” simgesiyle karşılaşılacaktır.

Google hotel Ads nasıl kullanılır türündeki soruların cevaplanabilmesi için yukarıda belirtilen adımların dikkatlice takip edilmesi yeterli olmaktadır.

Google Hotel Adwords Kullanımının Sağladığı Avantajlar

Google hotel Ads kullanımıyla elde edilen getiriler şu şekilde sıralanabilir:

 • Tatil amacıyla seyahat eden kişilerin %60’ı ve iş amacıyla seyahate çıkan kişilerin %55’i otel rezervasyonlarını Google arama ağı üzerinden gerçekleştirmektedir. Google hotel Ads uygulamaları sayesinde, arama yapan müşterilerin ilk olarak reklamlı otellerle karşılaşması sağlanmaktadır.
 • Google hotel Ads uygulaması sayesinde, otellerin reklamlarıyla karşılaşan kullanıcılar direk olarak otellerin web sitelerine bağlanmaktadır.
 • Rezervasyon için web sitesinin ziyaret edilmesi durumunda, web sitesine ait trafik akışı artırılmaktadır.
 • Web sitesini ziyaret eden müşteriler, otel odalarının özelliklerini inceleyebilir ve fiyat aralıklarını değerlendirmeye alabilir.

Google Hotel Adwords Reklamlarının Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Google Hotel Ads kullanımıyla getiri sağlayabilmek için yapılması gereken işlemler aşağıda açıklandığı gibidir:

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.
 • Hotel Ads Bağlantısı: Google Hotel Ads bağlantısı etkinleştirilerek, milyonlarca otel arama sonucu içerisinde ön plana çıkılmalıdır. Hotel Ads, Google ve Google Haritalar üzerinden otel araması yapıldığı zaman, reklamı yapılan oteller sıralamada yer alacaktır. Otellere yakın konumda olan müşteriler, doğrudan otellerle irtibat kurabilirler.
 • Rezervasyon Alımı: Google hotel Ads uygulaması üzerinde yer alan rezervasyonlar, doğrudan işletmeler tarafından alınmalıdır. Müşterilerin Google Hotel Runner üzerinden tesise ulaşmasının ardından, rezervasyon işlemleri için otelin web sitesine bağlanılmalı ve tüm rezervasyon işlemleri, web sitesi üzerinden koordine edilmelidir.
 • Komisyon Programı: Google Ads komisyon programlarına dahil olan oteller ve tesisler, programdan alınan rezervasyonun toplam fiyatı üzerinden oranlanan miktarda komisyon ödemektedir. Google hotel Ads uygulamasına dahil olan tesisler, komisyon ödemelerini HotelRunner aracılığıyla yapmaktadır.
5

Google Hotel Ads Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Google hotel Adwords uygulamasının amacı, gezginlerin aradıkları otellerin bir araya toplandığı platformlar üzerinde, otel reklamlarının ve tanıtımlarının yayınlanmasıdır. Google Hotel Finder adındaki otel meta arama platformunda, bölgelerde yer alan tüm oteller kategori halinde sıralanmıştır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

  Yorum Gönder