Google Akıllı Alışveriş Kampanyaları

916 0

Google akıllı alışveriş kampanyaları reklamları sayesinde bir ürünün tanıtımı ve satışı üzerine yapılacak olan reklamlar, hedef kitle ile buluşturulur. Reklamlar sayesinde markanıza ait olan ürünün özellikleri, içeriği tanıtılır. Bu işlem ürününüzün geniş bir kitle tarafından, internet ortamında görüntülenmesini ve özelliklerinin ayrıntılı şekilde incelenebilmesini, alışveriş koşullarının öğrenilebilmesini sağlar. Sizlere sunduğumuz web reklam hizmetlerimiz ile ürünlerinize yönelik tanıtım ve alışveriş kampanyalarının, hedeflediğiniz kitleye ulaşmasını, güvenilir koşullar ile sağlarsınız.

Google Akıllı Alışveriş Kampanyaları İçerikleri

Google akıllı alışveriş kampanyalarının reklam içerikleri iki farklı başlık altında hazırlanabilir. Alışveriş kampanyalarına yönelik kullanılabilen faklı içerik çeşitlerini şu şekilde sıralarız:

 • Markanıza ait ürünlerinizin tanıtmak için alışveriş reklamları kullanılabilir.
 • Markanıza ait ürünleri tanıtmak amacı ile görüntülü alışveriş reklam çeşitleri kullanılabilir.
 • Markanıza ait ürün alışveriş reklamlarında, teklif verme uygulamaları hazırlanarak, reklamlar üzerine yerleştirme yapılabilir.

Bizler, sizlere sunmuş olduğumuz markanızın ve ürünlerinizin tanıtımına yönelik dijital paylaşım yöntemlerinde, firmanızın ve ürününüzün tanıtımının geniş kitleye ulaşması ve ürünlerinize yönelik alışveriş özelliklerinin, hedef kitlenizce görüntülenmesini amaçlarız.

Google Akıllı Alışveriş Kampanyaları Ürün Gurubu Seçimi

Google akıllı alışveriş kampanyaları için hazırlanan reklamlarınızda, doğru ürün gurubu seçimi yapılması ile hedeflenen kitleye reklamın ulaştırılması daha kolay hale getirilir. Kampanya reklamlarının etkisinin arttırılması için doğru ürün gurubu seçimi yapılması hakkında detayları şu şekilde sıralarız:

 • Kampanyasını aktarmak istediğiniz ürünleriniz için bir kampanya başlığı oluşturulmalıdır.
 • Bu kampanya teması içerisine, ne kadar farklı yapıda ürün eklenir ise reklamın görüntülenme oranı da o kadar yüksek olarak belirlenir.
 • Kampanya teması içerisinde yer alan ürünlerin faklı başlıklar ile sınıflandırılması ve özelliklerine ait ayrıntıların aktarılması gerekir.

Tüm bu koşullar ile hazırlanan akıllı alışveriş kampanyaları reklamlarını, doğru kitleye ulaştırmak ve profesyonel web reklam hizmeti almak için sizlere sunmuş olduğumuz deneyimli hizmetimizden faydalanabilir, ürünlerinizin tanıtımını internet ortamında en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Google Akıllı Alışveriş Kampanyaları Avantajları

Google akıllı alışveriş kampanyaları avantajlarını şu şekilde sıralarız:

 • Google akıllı alışveriş kampanyaları içerisinde yer alan Google alışveriş reklamları projeleriniz ile hedeflediğiniz satış bütçesini üst seviyeye çıkaracak koşullar içerisinde, Google yoluyla uygulama ayarlamaları gerçekleştirilir.
 • Kampanya seçenekleri için farklı ürün gurupları oluşturularak açık ve anlaşılır bir kampanya tanıtımı oluşturulup, reklam yayınlanır.
 • Ürünlere ait akıllı alışveriş kampanyaları için metin, logo, resim gibi bir çok farklı öğe reklamlar içerisine eklenerek, kullanıcılar tarafından görüntülenmeleri sağlanır.

Tüm bu ayrıntılı avantajlar, hedeflediğiniz ürün satışlarına ulaşmanız için pozitif etki yaratır. Siz de ürünlerinizin içeriğini aktarmak, sosyal ağlarda yayınlayacağınız reklam ile satış hedeflerinizi güçlendirmek için sizlere sunuş olduğumuz dijital reklam hizmetlerimizden, güvenilir koşullar ile yararlanabilirsiniz.

Google Akıllı Alışveriş Kampanyaları Reklam Öğeleri

Google akıllı alışveriş kampanyaları reklamlarına ait kullanılabilecek öğeleri şu şekilde sıralarız:

 • Google akıllı alışveriş kampanyaları içerisinde yer almasını istediğiniz ürünlerinize yönelik reklamlarda logo,
 • Tanıtıcı resim,
 • Açıklama metni,
 • Başlıklar,
 • Açıklamalar ve markanızın web adresine yönlendirme sağlanacak bir URL adresi gibi farklı öğe çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Bu öğelerin kullanıldığı Google reklamları projelerinizin internet ortamında yer alması ve reklamlarınız üzerinden, web sitelerinize yönlendirmelerin sağlanması amacı ile sizlere sunduğumuz web reklam hizmetimizden yararlanabilir, danışmanlık koşullarımız ile aklınızda yer alan sorulara kısa sürede yanıt elde edebilirsiniz.

5

Google Akıllı Alışveriş Kampanyaları

Google akıllı alışveriş kampanyaları reklamları sayesinde bir ürünün tanıtımı ve satışı üzerine yapılacak olan reklamlar, hedef kitle ile buluşturulur. Reklamlar sayesinde markanıza ait olan ürünün özellikleri, içeriği tanıtılır. Bu işlem ürününüzün geniş bir kitle tarafından, internet ortamında görüntülenmesini ve özelliklerinin ayrıntılı şekilde incelenebilmesini, alışveriş koşullarının öğrenilebilmesini sağlar.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

  Yorum Gönder