Google Ads Duyarlı Arama Ağı Reklamları Nedir?

576 0

Google Ads duyarlı arama ağı reklamları nedir? Bu soruya cevap verirken, “Google’ın ideal performanslı kategoride tanımladığı özelliklere sahip olan reklam çeşitleri, Google Ads duyarlı arama ağı reklamlarıdır.’’ tanımlamasını yaparız. Google Ads duyarlı arama ağı reklamları, metin içeriği ile oluşturulmuş reklam çeşitleridir. Google yoluyla yapılan duyarlı arama işlemlerinde, Google aynı konu hakkında birçok farklı kombinasyonu bir araya getirerek, performansı en yüksek ve en kaliteli olan reklamları karşımıza çıkartır. Bu kategoriye dahil olan reklam çeşitleri ise Google Ads duyarlı reklamlardır. Bizler, dijital gelişmelere uygun yapıda, duyarlı arama ağına uyumlu reklamlarınızın, hedef kitlenize ulaştırılması amacı ile sizlere, deneyimli web reklamcılık hizmeti sunarız.

Google Ads Duyarlı Arama Ağı Reklamları Özellikleri

Google Ads duyarlı arama ağı reklamları, genişletilmiş arama ağı reklamlarına oranla, daha fazla kitleye ulaşabilme özelliğine sahip reklamlardır. Bu reklamlar aynı zamanda, kaliteli içeriklere sahip olan reklam kategorilerinde yer alırlar. Google duyarlı arama ağı reklamlarının özelliklerini şu şekilde sıralarız:

 • Duyarlı arama ağı reklamları, maksimum 15 farklı başlık yapısına sahiptirler.
 • Duyarlı arama ağı reklamları, 4 adet açıklama alanı kullanılarak oluşturulur.
 • Bu reklam çeşitleri Google Ads duyarlı arama ağı reklamları içerisinde, üst sıralarda görüntülenen reklam çeşitleridir.

Sizlere sunduğumuz deneyimli ve prensipli web reklam ajansı yapımız ile Google Ads duyarlı arama ağı reklamları ile firmanıza ve markanıza yönelik reklamların dijital platformlara aktarılmasını ve içeriklerinizin tanıtılmasını, en güncel dijital çalışma koşulları kullanımıyla sağlarız.

Google Ads Duyarlı Arama Ağı Reklamları Avantajları

Google Ads duyarlı arama ağı reklamlarının sağladığı avantajlara ve faydalara ait detaylı bilgileri şu şekilde sıralarız:

 • Google Ads duyarlı arama ağı reklamları ile reklamlarınıza yönelik kullanılan alan genişletilebilir.
 • Google Ads duyarlı arama ağı reklamları ile farklı başlıklar ve kombinasyonlar kullanılarak oluşturulan reklamlarınız aynı anda görüntülenir.
 • Arama ağı üzerinden sağlamış olduğunuz reklam görüntüleme metrikleri oranlarınız yükselir.

Dijital web reklam ajansı hizmeti sunduğumuz firmamız ile yapacağınızı web reklam yayını çalışmalarında, Google Ads duyarlı arama ağına uygun ve içeriklere ulaşabilirsiniz. Bizler, reklamlarınızda görüntüleme metriklerinizi yükseltici bir çalışma yapılması için sizlere, deneyimli uygulamalar sunarız.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Google Ads Duyarlı Arama Ağı Reklamları Başlıkları

Google Ads duyarlı arama ağı reklamlarının, diğer arama ağı reklamlarına karşı sahip olduğu yeniliklerin bilgilerini şu şekilde sıralarız:

 • Genişletilmiş yapıya sahip reklamlar, 2 faklı yapıda 30 karakterden oluşturulmuş başlık içerirler.
 • Google Ads duyarlı arama ağı reklamları ise, aynı anda 3 farklı yapıda oluşturulmuş 30 karakterlik başlıkları içerirler.

Siz de genişletilmiş yapıda olan reklamlardan daha fazla avantaja sahip olan Google Ads duyarlı arama ağı reklamlarınızı oluşturmak ve reklamlarınızı geniş kitlelere duyurmak amacı ile sizlere sunmuş olduğumuz danışmanlık ve hizmet koşullarımızdan yararlanabilirsiniz.

Google Ads Duyarlı Arama Ağı Reklamları Açıklama Alanı

Google Ads duyarlı arama ağı reklamları açıklama alanı özelliklerinin, genişletilmiş reklamlara oranla sahip olduğu avantajları şu şekilde sıralarız:

 • Genişletilmiş ekranlı reklamlar, tek bir yapı içerisinde hazırlanan, maksimum 80 karakterlik açıklama alanına sahiptirler.
 • Google Ads duyarlı arama ağı reklamları ise 2 farklı yapı içerisinde hazırlanan, maksimum 90 karakterlik açıklama alanlarına sahiptirler.

Google Ads duyarlı arama ağı reklamları ile geniş kitleye ulaşmanız, arama koşullarında kaliteli reklam içerikleri arasında yerinizi almanız amacı ile sizlere sunmuş olduğumuz web reklam hizmetlerimizden yararlanarak, müşteri odaklı koşullarımız ile tanıtım koşularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

5

Google Ads Duyarlı Arama Ağı Reklamları Nedir?

Google Ads duyarlı arama ağı reklamları nedir? Bu soruya cevap verirken, “Google’ın ideal performanslı kategoride tanımladığı özelliklere sahip olan reklam çeşitleri, Google Ads duyarlı arama ağı reklamlarıdır.’’ tanımlamasını yaparız. Google Ads duyarlı arama ağı reklamları, metin içeriği ile oluşturulmuş reklam çeşitleridir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

  Yorum Gönder