Ücretsiz E-Ticaret Sistemleri

1214 0

Ücretsiz e ticaret sitesi günümüzde oldukça popülerdir. E ticaret siteleri ile satış yapmanın birçok avantajı bulunuyor. Bu avantajlardan da en önemlisi çok daha düşük maliyetlere satış yapabilme olanağı sağlamasıdır. Ayrıca 7 gün 24 saat oyunca alışveriş yapılabilmesinden dolayı satış sayısı da geleneksel ticarete göre çok daha yüksektir. Bu faydalarından dolayı da ticaret ile uğraşan ya da bu sektöre yeni girecek olan kişiler e ticaret sitelerine başvuruyor. E ticaret sitesi kurmak da ücretsiz internet sitesi açma sistemleri sayesinde oldukça basittir. Bunun için de ekstra bir kod bilme gerekliliği de yoktur.

Opencart

Ücretsiz e ticaret sistemleri arasından en çok tercih edileni Opencart’tır. Opencart GNU yani Genel Kamu Lisansı ile dağıtılmaktadır. Opencart’ın kullandığı altyapılar ise PHP ve MYSQL’dir. Hazır e ticaret şablonları sunan Opencart’ın bu kadar çok kullanılmasının en önemli nedeni Türkçe desteğini de sunuyor olmasıdır. Opencart’ın ücretsiz eklentilerinin yanı sıra ücretli eklentileri de mevcuttur. İsteyen kişiler de bu ücretleri ödeyerek sitelerini geliştirebilirler. Opencart’ın bir başka avantajı ise ödeme sistemlerini kolay bir şekilde siteye entegre edilebilmesine olanak vermesidir. Kargo yönetimi de yine oldukça kolaydır. Ayrıca birçok ürün ve kategorilere de sahip olması Opencart’ın bu kadar sevilmesine yol açıyor.

Magento

Bir başka popüler ücretsiz e ticaret sistemi ise Magento’dur. Opencart ile beraber Magento uzmanların da en çok tavsiye ettiği sistemler arasındadır. Özellikle orta büyüklükte bir ticaret sitesi oluşturmak istiyorsanız Mogento oldukça idealdir. Farklı magento versiyonları da mevcuttur. Bunlar; Magento Community Edition, Magento Go, Magento Enterprise Edition’dır. Bu versiyonlardan da yalnızca Magento Community Edition ücretsizdir. Diğer versiyonlarını kullanmak isteyen kişilerin bunları satın alması gereklidir.

WordPress Woocommerce

WordPress’i duymayan kişi sayısı azdır. Yalnızca ülkemizde değil dünyada da çok yaygın bir şekilde kullanılan wordpress’in e ticaret eklentisi de mevcuttur. Ücretsiz e ticaret sitesi kurmak isteyen kişiler wordpress’e de başvurabilir. Woocemmerce kullanan kişiler isterlerse kendi siteleri aracılığıyla e ticaret yapabilirler. Bunun yanı sıra yalnızca e ticaret sitesi olan bir internet sayfası da açılabilir. WordPress’in en önemli ayrıcalıklarından bir tanesi gelişmiş SEO desteği sunmasıdır.

Zen Cart

Bir başka e ticaret sistemi olan Zen Cart da kullanıcılarına birçok avantaj sağlıyor. Zen Cart’ın en önemli özelliklerinden bir tanesi sınırsız kategoride ürün sunması ve ödeme sistemlerinin kolay olmasıdır. Ayrıca dil desteğinin de kullanımı Zen Cart’ta çok basittir. Kullanımının basit olması indirime olanak vermesi ve sınırsız ürünleri bünyesinde bulundurmasından dolayı ücretsiz e ticaret sistemleri nelerdir diye soran kişilere gösterilebilecek adreslerden birisidir.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Prestashop

Ücretsiz e ticaret sistemleri arasında yer alan Prestashop Php ve MySQL’yi kullanmaktadır. Prestashop yalnızca Türkiye değil dünya çapında büyük bir kullanıcıya sahiptir. Tema oluşturmayı oldukça kolay bir hale getiren Prestashop kısa bir süre içerisinde e ticaret sitesi açılabilmesini sağlıyor. Bundan dolayı da Prestashop’u kullananların sayısı da oldukça fazladır.

Kullanılabilecek Diğer Ücretsiz E Ticaret Sistemleri Nelerdir?

E ticaret sitesi açmak istiyorum diyen kişiler farklı birçok sistemi kullanabilir. Bu sitemlerden hangisini tercih edeceğine karar verebilmek için de e ticaret paketleri karşılaştırması yapılması gereklidir. Önerilebilecek farklı ücretsiz e ticaret sistemleri ise şunlardır:

  • NopCommerce,
  • AbenteCart,
  • Spree Commerce,
  • WordPress Jigoshop.

Tercih edilebilecek bu kadar çok sistem olmasından dolayı ücretsiz e ticaret sitesi açmak oldukça basittir. Bu sistemlerden birisi kullanılarak kolay bir şekilde kendi sitenizi oluşturabilmeniz mümkün.

5

Ücretsiz E-Ticaret Sistemleri

Ücretsiz e ticaret sitesi günümüzde oldukça popülerdir. E ticaret siteleri ile satış yapmanın birçok avantajı bulunuyor. Bu avantajlardan da en önemlisi çok daha düşük maliyetlere satış yapabilme olanağı sağlamasıdır. Ayrıca 7 gün 24 saat oyunca alışveriş yapılabilmesinden dolayı satış sayısı da geleneksel ticarete göre çok daha yüksektir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

    Yorum Gönder