Ücretsiz Stok Video Siteleri

1500 0

Gelişen iletişim teknolojileriyle birlikte çağımız iletişimciler açısından artık dijital olarak adlandırılmakta. Dijital çağda her anımızı dünyanın herhangi bir yerinde bulunan başka insanlara anında iletebiliyor veya onlarla başka şekilde iletişime geçiyoruz. İletişim çağında her teknolojik alet gibi fotoğraf ve video kaydı alan tüm aletler de gelişti ve hatta bazı iletişim araçları da bu görüntü kayıt almayı bir özelliği olarak sunmaya başladı. Fotoğraf ve video kaydı artık gerçeğe gittikçe yaklaşan bir kalitede gerçekleşmekte. Sadece yüksek kalite değil aynı zamanda görüntüleri dijital olarak kaydedip (sayısal verilerle) eski bant veya şerit gibi kayıt yapılarını da tarihte bıraktı.

Fotoğraf veya video kaydı yapan birçok cihaz artık saniyeler içinde onlarca fotoğraf çekebilirken veya çok yüksek çözünürlükte video kaydederken yüzlerce hatta binlerce görüntüyü kaydetmektedir.

Görüntü kaydetme artık başka bir boyut daha var. Türkçede bulut uygulamaları dediğimiz dijital ortamda bir site üzerinden bir cihaz gerektirmeden binlerce görüntüyü yüksek çözünürlükte saklamak mümkün.

Ücretsiz Stok Video Siteleri Nelerdir?

Dijital ortamda bir tanıtım veya sunum yapmak istediğimizde daha kaliteli bir çalışması olması için bir görüntüye ihtiyaç duyabiliyoruz. Sosyal medya aracılığıyla paylaşımlar yaparken yine bir görüntü paylaşımlarımızı destekleyerek daha güzel kılmaktadır. Bu gibi görüntü ihtiyaçlarımızı internette ortamından izinsiz almak ve kullanmak yasalar gereği telif hakkına tabi tutulmuştur. Herhangi bir görüntün alınması ya bir izne ya da satın almaya tabi tutulmakta. İşte bu noktada bizim ihtiyacımıza ücretsiz izin veren ücretsiz stok video siteleri bulunmaktadır.

Ücretsiz Stok Video Siteleri Listesi

Ücretsiz bir stok video ihtiyaç duyuyorsanız sizleri için bir liste hazırladık. Bu listedeki adreslerden en kaliteli stok videoları alabilirsiniz.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Her tarzda ücretsiz video bulacağınız diğer önemli ücretsiz video stok siteleri:

  1. Pexels Stok Video
  2. İgnite motion
  3. Vidsplay
  4. Free HD Footage
  5. XstockVideo
  6. MotionElements
  7. Distill
  8. Clip Canvas
5

Ücretsiz Stok Video

Gelişen iletişim teknolojileriyle birlikte çağımız iletişimciler açısından artık dijital olarak adlandırılmakta. Dijital çağda her anımızı dünyanın herhangi bir yerinde bulunan başka insanlara anında iletebiliyor veya onlarla başka şekilde iletişime geçiyoruz.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

    Yorum Gönder