En Yararlı Email Pazarlama Araçları

716 0

En yararlı e-mail pazarlama araçlarından bazıları şunlardır:

 • Mailchimp
 • Active Campaign
 • Constant Contact
 • GetResponse
 • AWeber
 • ConvertKit
 • Campaign Monitor
 • Infusionsoft
 • SendinBlue
 • Mailify

E-mail pazarlama araçları, e-posta listesi aracılığı ile bir pazarlama stratejisi oluşturulmasını sağlamaktadır. Bu sayede satışlarda artış gözlenmesi ve büyümeye gidilebilmesi mümkün olmaktadır. Dijital pazarlama uzmanlarının %80’i e-mail pazarlama araçlarını kullanmaktadırlar.

Mailchimp İle E-Mail Pazarlama

Mailchimp’e erişim sağlamak için https://mailchimp.com/ adresine giriş yapılabilmektedir. Ücretsiz hesap açabilme hizmeti sunmaktadır. E-mail pazarlama amacı ile en çok kullanılan araçlardan biridir. Sezgisel bir tasarımı bulunmaktadır ve kullanımı kolay olduğu için yeni işletmeler de dahil olmak üzere herkes oldukça kolay kullanımını öğrenebilmektedir. Farklı platformda, web uygulamalarının birçoğu ile kullanılabilmektedir.

Active Campaign İle E-Posta Pazarlama

Active Campaign, daha çok küçük işletmeler tarafından tercih edilen bir e-mail pazarlama aracıdır. Aylık olarak abonelik ücreti alınmaktadır. CRM aracı olarak kullanılarak kişilerin yönetimi sağlanabilmektedir. Şablonlar oluşturulması ile beraber kampanya otomasyon aracı olarak kullanılabilmektedir. Active Campaign’in diğer araçlara göre dezavantajına bakıldığında; raporların anlaşılması konusunda bir zorluk çekilmektedir ve A/B testlerinin yapılması imkansız olmaktadır. Dolayısı ile modelleri oluşturup doğal bir karşılaştırma yapılamadığından modellerin işlevlerini bulabilmek için manuel bir performans göstermek gerekmektedir. https://www.activecampaign.com adresi aracılığı ile ilgili araçtan faydalanılabilmektedir.

E-Mail Pazarlama Kampanyaları İçin Constant Contact

Constant Contact arcılığı ile e-posta pazarlama faaliyeti yürütecek olanlar genellikle küçük işletmeler olmaktadırlar. Diğer araçlar ile kıyaslandığında; müşteri desteği konusunda ileri olan araçlardan biridir. Platform hakkında bilgi edinilebilmesi için eğitim videoları, özel dersler, online sohbet gibi birtakım özellikler sunmaktadır. E-posta pazarlaması için yeni kampanyaların oluşturulabilmesi, e-posta listesinin yönetilmesi ve e-posta şablonlarına erişilmesi mümkün olmaktadır. Kullanıcıların oldukça kolay anlayabileceği performans raporları bulunmaktadır. https://www.constantcontract.com aracılığı ile araç hakkında ayrıntılı bilgi edinebilmek mümkündür. Ayrıca 60 gün süre ile ücretsiz deneme hakkı bulunmaktadır. Daha sonrasında kullanmaya devam edebilmek için aylık ücret ödenmesi gereklidir.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler İçin GetResponse

GetResponse’a kayıt olabilmek için https://www.getresponse.com.tr adresine giriş yapılarak kayıt olunması gerekmektedir. 30 gün boyunca ücretsiz kullanılabilecek olan e-mail pazarlama aracı, daha çok küçük ve orta ölçekteki işletmeler için uygun tasarlanmıştır. İşletmelerin büyüklüklerine bağlı olarak kendilerinden alınan ücret değişiklik göstermediği için ekonomik araçlardan biridir. Şablon arşivi yaklaşık 500 adet şablondan oluşmaktadır ve diğer araçlara göre daha avantajlı olduğu bir konudur. Yeni başlayanlar daha basit araçlar kullanabilmektedir. Ancak oldukça gelişmiş seçenekleri bulunmaktadır.

Uygun Fiyatlı E-Posta Pazarlama Aracı: AWeber

Oldukça uygun fiyatlı e-mail pazarlama araçlarından AWeber; küçük ve orta ölçekli işletmelerin ağırlıklı olarak kullandığı bir araçtır. WordPress gibi uygulamalar ile kullanılabilecek olan araçlardan biridir. E-mail şablonları, e-posta liste yönetimleri ve otomatik cevap verme gibi hizmetleri sunmaktadır. 30 günlük ücretsiz deneme süresi bulunmaktadır ve aylık olarak abone ücreti istemektedir. Kullanmaya başlayacak olanlar çevrimiçi destek hizmeti ile beraber https://www.aweber.com adresinden aracı kullanmaya başlayabilmektedirler.

E-Mail Pazarlama Aracı: ConvertKit

ConvertKit; ağırlıklı olarak dijital platforma içerik üretenlerin tercih ettikleri bir hizmettir. E-mail pazarlama araçlarından biri olan ConvertKit aracılığı ile hangi makalenin veya kursun e-mail listesinde daha fazla ilgi gördüğünü tespit edebilmek mümkündür. Sınırlı sayıda e-posta şablonuna sahiptir. Bu da diğer araçlara göre daha dezavantajlı duruma düşmesine sebep olmaktadır. Ücretsiz deneme sürümü olmayan bir platformdur. https://convertkit.com adresinden platform ile ilgili bilgi alabilmek mümkündür.

5

En Yararlı E-Mail Pazarlama Araçları

E-mail pazarlama araçları, e-posta listesi aracılığı ile bir pazarlama stratejisi oluşturulmasını sağlamaktadır. Bu sayede satışlarda artış gözlenmesi ve büyümeye gidilebilmesi mümkün olmaktadır. Dijital pazarlama uzmanlarının %80’i e-mail pazarlama araçlarını kullanmaktadırlar.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

  Yorum Gönder