En Etkili Video Pazarlama Yöntemleri

1033 0

Dijital pazarlama çalışmalarında, video pazarlama modelinin kullanılmasıyla, karşı tarafa aktarılmak istenen verilerin daha hızlı ve dikkat çekici biçimde yansıtılması gerekir. Son yıllarda geliştirilen 4.5 G uygulaması ve fiber net internet modelleri sayesinde, internet hızı yükselmiş ve internet kullanımı artmıştır. İnternet kullanımının kolaylaşması ve yaygınlaşması sebebiyle, görsel ya da yazılı içerikler yerine video içerikler tercih edilmektedir. Video içeriklere olan ilginin fazlalaşması, dijital pazarlama metotlarında video içeriklerin kullanımını etkilemiştir. Video içeriklerin son yılda %74 oranında izleme elde etmesi, kullanıcıların video içeriklere olan ilgisini artırmıştır. Etkili video pazarlama modellerinin kullanımıyla, kişilerin reklamlar hakkında daha fazla bilgi edinmesi ve reklamların kullanıcılara kolayca aktarılması mümkündür.

Video Pazarlamanın Önemini Belirten İstatistikler Nelerdir?

Video pazarlama stratejilerinin önemini belirleyen istatistikler şunlardır:

  • 2017 yılından itibaren, web sitesi trafiğinin %74’lük oranla video içerikleriyle oluşturulacağı belirlenmiştir.
  • Televizyon reklamlarına kıyasla, video pazarlama içeriklerinin daha hızlı ve daha yoğun olduğu tespit edilmiştir. 1 ay içerisinde hazırlanan online video reklamlar, 30 yıllık televizyon reklamından daha fazladır.
  • Akıllı telefonların kullanımının artmasıyla, cihazların her birinden günlük en az 1 adet video izlenmektedir.
  • Kullanıcılar, ay içerisinde ortalama 20 saat video içerik izlemektedir.

Video pazarlama sektöründekilerin %93’ü, etkili video pazarlama stratejilerini kullanmakta ve internet sitesi trafiğini artırmaktadır.

Markaların Etkili Video Hazırlaması Gerekir

Etkili video çekimi, video pazarlama stratejilerinin getirisini artıracaktır. Video içeriklerin izlenme oranı, videoların süresi ve kalitesiyle doğrudan ilişkilidir. Video içeriklerin seçiminde, hedef kitlenin genel özellikleri, ürünlerin detayları ve içeriklerin karşıya nasıl aktarılacağı gibi birçok veri değerlendirilmelidir. Video pazarlama stratejilerinin hedef kitlesi belirlendikten sonra, bu kitlenin özellikleri ele alınmalıdır. Hedef kitlenin özelliklerine uygun olarak, özgün ve kaliteli içerikler üretilmelidir. Markaların etkili video hazırlaması aşamasında, videolar adına planlama yapılmalıdır. İçerik planlamasıyla, reklamların daha düşük maliyetlerle yayınlanması mümkündür. Video içeriklerinin tamamlanmasının ardından, videolar doğru kanallarda yayınlanmalıdır. Video içerikler için Google ADS üzerinden yayın planlaması yapılmalı ve gerekli talimatlar verilmelidir. Videolar yayınlanmadan önce, hedef kitle seçimi yapılmalı, pozitif ve negatif anahtar kelimeler belirlenmelidir. Anahtar kelime belirlemesinin ardından, hedef kitlenin armalarına göre video içerikler yayınlanacaktır.

Video Pazarlamanın Viral Reklamlarla Yayılmasını Sağlamak Gerekir

Reklam videolarının yayılması ve daha fazla kullanıcıya ulaşması için viral reklam modeli tercih edilmektedir. Hazırlanan içerikler, sadece anahtar kelimeler üzerinden çok fazla kullanıcıya ulaşamazken, hedef kitlenin yer aldığı sosyal medya kanalları kullanılarak viral reklamlar oluşturulmakta ve reklamların kendiliğinden yayılması sağlanmaktadır. Hazırlanan video içerikler, web sitesine ve video oynatıcı popüler uygulamalara dahil edilmelidir. Youtube ve benzeri kanallardan, hedef kitlenin aramalarına uygun olarak video reklamlar yayınlanabilir. Özellikle Facebook üzerinden yayımlanan viral reklamlar, kısa zamanda hedef kitlenin ilgisine sunulacak ve videonun müşteriler arasında yayılması sağlanacaktır. Hedef kitleye sosyal medya üzerinden ulaşılmasının yanında, mail adreslerine de reklam e-postaları gönderilmelidir. E-posta pazarlama stratejisiyle eş zamanlı olarak kullanılan bu yöntem, içeriklerin kısa zamanda yayılmasını sağlayacaktır. Viral reklamlar, içeriklilerin daha fazla kullanıcıya eriştirilmesini sağlarken, daha az maliyet çıkarmaktadır.

Firmajans Blog Yazılarını Takip Etmek İster Misiniz? Ücretsiz Abone Olmak İçin Tıklayın.

Video Pazarlama Modellerinde Hedef Kitle Belirlenmelidir

Online pazarlamada hedef kitle seçimi, içeriklerin getirisini %100 etkilemektedir. Hedef kitle belirlemesi yapılmadan, içeriklerin nasıl hazırlanacağı ve hangi alanlarda yayınlanacağı belirlenemez. Web sitesi adına hazırlanan ya da e-ticaret sitesinin satışlarını artırmak için tasarlanan online video içerikler, hedef kitleye göre şekillenmektedir. Hedef kitle belirlenirken, kullanıcıların yaş grupları, cinsiyetleri, eğitim seviyeleri ve ilgi alanları dikkate alınmalıdır.

En Etkili Video Pazarlama Yöntemleri

Dijital pazarlama çalışmalarında, video pazarlama modelinin kullanılmasıyla, karşı tarafa aktarılmak istenen verilerin daha hızlı ve dikkat çekici biçimde yansıtılması gerekir. Son yıllarda geliştirilen 4.5 G uygulaması ve fiber net internet modelleri sayesinde, internet hızı yükselmiş ve internet kullanımı artmıştır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

    Yorum Gönder